درخواست مشاوره تماس

جشنواره

خرید گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالا

بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه .مانند بورس اوراق بهادار، بازاری است که در آن یکسری کالای مشخص شده .تحت قوانین خاصی خرید و فروش می‌شوند. و سکه طلا یکی از کالاهای قابل معامله در این بورس است .

گواهی سپرده سکه طلا چیست؟ و مزایای استفاده از آن

گواهی سپرده سکه طلا

گواهی سپرده سکه طلا .که از سال ۱۳۹۴ در بورس کالای ایران راه اندازی و توانسته به عطش و نیاز بسیاری از سرمایه گذاران بازار طلا پاسخ دهد. همچنین امکان حضور عامه مردم با دریافت کد بورسی در این معاملات فراهم است. و همه می توانند به صورت آنلاین و شبیه به خرید و فروش سهام شرکت ها.، اقدام به معاملات اوراق سکه طلا کنند.

گواهی سپرده چیست؟

گواهی سپرده، ابزاری مالی است که شخص دارنده این گواهی روی دارایی سپرده‌گذاری شده مالکیت دارد.

گواهی سپرده سکه طلا برای چه هدفیست؟

گواهی سپرده سکه طلا یکی از ابزارهای مالی است که از سال ۹۴ با هدف افزایش امنیت و آرامش خاطر سرمایه‌گذاران، کشف قیمت رسمی سکه و شفافیت قیمتی آن به وجود آمد.

همانطور که در بالا گفته شد گواهی سپرده اوراقی است که دارنده آن نسبت به دارایی ذکر شده در آن مالکیت دارد.

ویروس کرونا و راه حل سرمایه گذاران

در این میان با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تردد غیرضروری در سطح شهر نیز باعث می شود .تا چشم سرمایه گذاران و عامه مردم برای سرمایه گذاری در این بازار به معاملاتی الکترونیک،. آسان و بدون نیاز به حضور در طلافروشی ها و صرافی ها باشد.

دوره های آموزشی

مشاوره رایگان

لطفا جهت دریافت 10 دقیقه مشاوره رایگان ، با پر کردن فرم زیر و مشخص کردن زمان مناسب شما جهت تماس ، مشاورین ما را در این امر همراهی کنید.

خرید گواهی سپرده سکه طلا

بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه .مانند بورس اوراق بهادار، بازاری است که در آن یکسری کالای مشخص شده .تحت قوانین خاصی خرید و فروش می‌شوند. و سکه طلا یکی از کالاهای قابل معامله در این بورس است .

ابزار گواهی سپرده

که در قالب ابزار گواهی سپرده کالایی خرید و فروش می شود. پس جهت خرید و فروش گواهی سپرده طلا به صورت مستقیم .باید کد فعال بورسی داشته باشید. از این رو، برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام اعتبارسنجی شوید.

سپس در یکی از کارگزاری‌ها ثبت‌ نام کرده و کد بورسی دریافت کنید. پس از دریافت کد بورسی با مراجعه حضوری به کارگزار یا به صورت آنلاین به راحتی می‌توانید. گواهی سپرده سکه طلا خریداری کنید.

خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا دقیقا مانند سهام است . یعنی باید سفارش خرید یا فروش ثبت کرده .و پس از آن تعداد واحدهای معاملاتی مورد نظر خود را معامله کنید.

زمان معاملات در گواهی سپرده بورس

زمان معاملات گواهی سپرده سکه طلا. در بورس کالا از روز شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۵:۰۰ است و از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۰:۳۰ نیز مرحله پیش‌گشایش معاملات انجام می‌شود. سکه‌های مورد معامله در بورس کالا باید مورد تایید. انبار و همگی سکه تمام بهار آزادی با عیار ۲۲ (درصد خلوص ۹۰۰ از ۱۰۰۰) و وزن ۸.۱۳۳ گرم باشند.

مزایای خرید گواهی سپرده سکه طلا چیست؟

در بیان مزیت‌های خرید گواهی سپرده طلا می توان به امکان حذف ریسک‌های سرقت. تقلبی بودن سکه فیزیکی و در مقابل احساس امنیت خاطر و نیز قابلیت خرید. و فروش سکه به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری اشاره کرد.

کارمزد؟

همچنین کارمزد کم معاملات بورس کالا نسبت به خرید فیزیکی سکه نیز از دیگر مزایای این ابزار محسوب می شود.

چراکه خرید فیزیکی سکه در بازار سنتی کارمزد بالایی داشته. و تفاوت قیمت بین مظنه خرید و فروش در این بازار بسیار زیاد. و قابل توجه است. در حالیکه کارمزد خرید گواهی سپرده سکه طلا .از بورس کالا ۰.۰۰۱۲۵ درصد بوده .و کارمزد خرید و فروش یک سکه نیز در۰.۰۰۲۵ درصد است.

به عبارت ساده تر اگر ارزش یک سکه ۱۰ میلیون تومان باشد. کارمزد هر طرف خریدار و فروشنده ۱۲۵۰۰ تومان می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید