درخواست مشاوره تماس

جشنواره

آموزش تحلیل تکنیکال رایگان 2022

account_circle samin samaniaccess_time 5 مارس 2022

موسسه کارآفرین

آوای مشاهیر

هیچ گاه مقدار حقوقت را با اندازه استعدادت اشتباه نگیر…!

آموزش تحلیل تکنیکال/کلاس آموزش بورس در شیراز

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر اولین برگزار کننده دوره آنلاین در ایران

مراحل آموزش تحلیل تکنیکال

کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

به نظر من برای کسی که هیچ اطلاعی از آموزش تحلیل تکنیکال ندارند، برای شروع کتاب مناسبی است.

شناخت کندل ها

در گام دوم باید با شناخت کندل های و یا شناخت نمودار ها شروع کرد .

شناخت بازار ها

در گام سوم بنظر من باید بشناسیم چه بازار هایی برای سرمایه گذاری وجود دارند.

شناخت اصول فیبوناچی

در گام چهارم باید اصول فیبوناچی و نحوه استفاده از آن را بیاموزیم

شناخت روند ها

در گام پنجم باید با روند ها آشنا شویم و بتوانیم آن ها را از هم تشخیص دهیم. چرا که باید با روند دوست باشیم.

شناخت الیوت

در گام ششم باید بعد از تمرین و یادگیری اصول قبل ، حتما الیوت رو بطور کامل فرا بگیریم چرا که بدون الیوت اصلا نمیدونیم کجای بازار هستیم.

آموزش های مرتبط

فرصت ها تکرار نمی شوند، زمانی که باران طلا می بارد سطل زیر آن بگذار نه یک قاشق!

جلسات اول هر دوره آموزشی را رایگان تماشا کنید.

آموزش تحلیل تکنیکال رو از کجا شروع کنم؟

 نمی دانم از کجا شروع کنم سؤال تمام افرادیست که   می خوان توی هر زمینه تخصصی ورود پیدا کنند‌ همینه .

چرا ؟ چون دید کافی توی اون زمینه رو ندارن و همیشه این سؤال اساسی براشون پیش میاد که نکنه توی راه درستی نباشم و یا دارم اشتباه میخونم  ؟
امروز تصمیم دارم راجع به شروع آموزش تحلیل تکنیکال با شما صحبت کنم.
دغدغه همه ما اینه که توی مسیر درستی باشیم ، قدم هامونو درست برداریم تا بتونیم نتیجه درست و قابل قبولی از کاری که انجام می‌دیدم رو ببینیم و نتیجه نزدیک به هدف ما باشه.

تحلیل تکنیکال بر چه اصولی بناست؟

در ابتدا باید بدانیم تحلیل تکنیکال بر 3 اصل اساسی استوار است:

  1. همه چیز در قیمت لحاظ میشود . هر فاکتوری که بتواند در قیمت تاثیر‌گذار باشد اعم از فاکتورهای بنیادی، اخبار سیاسی  و نوسانات قیمتی و حتی نظرات جمعی از معامله گران و… در قیمت یک سهم لحاظ شده.
  2. تاریخ همیشه  تکرار میشود .محرک‌های روانشناسی بازار یعنی ترس و طمع تغییر نمی‌کنند و تاریخ تکرارپذیر است. جه در چارت و چه در اساس تاریخ اقتصادی این امر بارها و بار ها دیده شده. پس نتیجه میگیرم؟ کتاب تاریخ اقتصادی بخونیم
  3. قیمت در روند نمودار و بر اساس الگوهای مشخصی در حرکت است. گذشته در مسیر روندهای بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت تکرار می گردد. به عبارت دیگر، حرکت‌های قیمت تصادفی نیست و بر اساس الگوهای خاص می باشد.

« این تبلیغ به شما نمی گوید در بازار مالی چگونه ثروت بسازید. »

در محیط بازار شما می بایست قوانین بازی را مشخص کنید. و پس از آن نظم و انضباطی را برای رعایت این قوانین در مورد نظر بگیرید‌،.

البته اگر بازار به گونه ای حرکت کنند که دائما شما را مورد وسوسه قرار دهد. تا باور کنید .این دفعه  نیازی به پیروی از قوانین تان نخواهید داشت.

استراتژی شروع آموزش تحلیل تکنیکال

همه‌ی ما دوست داریم که در کمترین زمان ممکن بتونیم از کاری که دوست داریم  مثل (تحلیل کردن و حتی معامله گر حرفه ای شدن) درآمد داشته باشیم. اما بعضی وقت ها  راه رو اشتباه می ریم . از منابع غیرقابل قبولی اطلاعات می‌گیریم و به اشتباهی که یکی از دوستانم ( تجربه شخصی ) دچار می شیم . خب راه‌حل واقعا چیه ؟
خیلی خودمانی و دوستانه بخوام بهتون بگم ، اول‌ازهمه با مفهوم کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی آشنا میشیم !

کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی در 19 فصل ارائه شده که در مقاله کوتاهی که در ادامه میبینید میتوانید سرفصل های این دوره را مشاهده کنید.

این کتاب جزو با ارزشترین کتاب های تحلیل تکنیکال هست که در بعضی از منابع از اون با نام” کتاب مقدس تحلیل گران تکنیکال” نام برده می شود. نویسنده این کتاب جناب آقای جان مورفی یکی از شاخص ترین تحلیل گران تکنیکال هستند که چندین سال به عنوان تحلیل گر شبکه سی ان بی سی و مدیریت ارشد موسسه مریل لینچ امریکا و شرکت جی جی ام رو بر عهده داشتند. این کتاب به زبان فارسی بوده که مباحث تکنیکال رو بصورت کامل توضیح می دهد و به همه دوستانی که به این علم علاقه مند هستند توصیه می کنم حتما این کتاب را مطالعه کنند

آموزش کندل شناسی در آموزش تحلیل تکنیکال

کندل ها را می توانیم بیانگر رفتار، احساسات ،معاملات و حتی رفتار های هیجانی و نوع تصمیمات خریداران و فروشندگان بدانیم. معامله گران با آموزش کندل شناسی می توانند چارت ها را به صورت دقیق تر ببینند . و حرکت قیمت  را به صورت گام به گام مورد بررسی قرار دهند. با استفاده از کندل ها و الگوهای کندلی افراد می توانند به غیر از تعیین نواحی حمایت و مقاومت در رابطه با نقاط ورود و   خروج  و حتی محدود های حمایتی و مقاومتی از نظر خریداران وفروشندگان نیز بهترین گزینه را تشخیص دهند و طبق آن عمل کنند.

شناخت بازار ها و اصول تحلیل بورس و بازار سرمایه

در این مرحله باید با شناخت بازار ها و شناخت اصول تحلیل بورس و بازار سرمایه شروع کنیم .

چرا که در ابتدا باید بدانیم اصول و اساس این بازار ها چیست ؟ تا بتوانیم در آموزش صحیح آن قدم برداریم

پیشنهاد ما دیدن ویدیو آموزشی روبروست  تا با مفاهیم و اصول تحلیل بورس و بازار سرمایه در تحلیل تکنیکال بیشتر آشنا شوید

اعداد فیبوناچی و آموزش تحلیل تکنیکال

بطور کلی اعداد فیبوناچی شامل اعدا 23 و 38 و 50 و 61 و 78 و … میباشد که عدد 50 عدد فیبوناچی نیست ، و عدد روانشناسی معامله گری می باشد و در مقاله ای دیگر بطور کامل راجع  به آن بحث می کنیم.

ما 2 نوع فیبوناچی داریم، که به فیبوناچی ریتریسمنت یا بازگشتی معروف هستند و فیبوناچی اکسپنشن یا ادامه دهنده که کاربر هر دو متفاوت است.

تعریف خط روند در تحلیل تکنیکال

روند، جهت کلی بازار یا نمودار قیمتی صعودی ، نزولی و یا خنثی که مربوط به  یک دارایی  است را نشان می‌دهد. عده زیادی  از تحلیل‌گران روند را به عنوان مسیر معاملات خود ترسیم می‌کنند. روندهای صعودی و نزولی در همه بازارها مانند سهام، اوراق قرضه و معاملات آتی رخ می‌دهد. یک روش معمول برای شناسایی روندها استفاده از خط روند است. در این حالت یک سری از نقاط اوج (برای روند نزولی) یا نقاط قعر (برای روند صعودی) نوسانات را به هم متصل می‌کنیم. روند صعودی یک سری از نقاط قعر را به هم متصل می‌کند و سطح حمایتی را برای حرکت های بعدی قیمت نشان می‌دهد. روند نزولی یک سری نقاط اوج را بهم متصل می‌کند و یک سطح مقاومت را برای حرکت‌های بعدی قیمت نمایش می‌دهد.

آموزش تحلیل تکنیکال

در ادامه آموزش تحلیل تکنیکال صفر تا صد روبرو ، مباحثی که هر فردی برای شروع بازار مالی به آن احتیاج دارد در تحلیل تکنیکال را داراست که در صورت تمایل و علاقه به صرفه جویی در وقت و انرژی خود میتوانید با تهیه دوره از آن در تحلیل تکنیکال خود استفاده کنید.

در این دوره آموزش بصورت جامع کامل ، مختصر و مفید به شما ارائه شده است و از ارائه مباحث بدون کاربرد خودداری شده است .

لازم به ذکر است به محض تهیه دوره ، فصل های آموزشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.