درخواست مشاوره تماس

جشنواره

کتاب تحلیل تکنیکال

 

کتاب تحلیل تکنیکال  به نگارش جان. جی. مورفی در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط مؤسسه مالی نیویورک منتشر شد. . این کتاب بیش از ۵ سال عنوان پرفروش‌ترین منبع آموزشی چاپی در زمینه سرمایه‌گذاری (مرتبط با بازارهای مالی) را به خود اختصاص داده است.و تاکنون به چندین زبان رسمی مختلف دنیا ترجمه و تجدید چاپ شده است. به زعم بسیاری از معامله‌گران حرفه‎ای و دانشجویانی که آن را مطالعه نموده‌اند،. اثر جان مورفی به جرئت یکی از کامل‌ترین منابع آموزشی در زمینه تحلیل نموداری دارایی‌ها و ابزار مختلف مالی است. جهت آشنایی بیشتر با کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه، .در ادامه سرفصل‌های اصلی کتاب را به صورت مختصر معرفی خواهیم نمود.

 

فلسفه تحلیل تکنیکال

مفاهیم مقدماتی روند

فلسفه تحلیل تکنیکال

فصل ابتدایی شامل تشریح فلسفه وجودی تحلیل نموداریست، .مزایای آن در مقابل سایر روش‌ها .و برخی انتقادات پیرامون تحلیل تکنیکال است.

نظریه داو

در فصل دوم تاریخچه،. اصول مقدماتی و مشکلات احتمالی نظریه اساسی تحلیل تکنیکال. به همراه .مثال‌های نموداری واقعی آن ذکر شده است.

ساختار نمودار

با مطالعه فصل سوم ساختار. و انواع مختلف نمودار قیمت، تایم‌فریم‌ها و تأثیر حجم معاملات در تحلیل تکنیکال را به خوبی درک خواهید نمود.

مفاهیم مقدماتی روند

در این فصل به منظور ایجاد توانایی تشخیص صحیح جهت حرکات قیمت در خوانندگان کتاب،. به شرح مفهوم روند قیمت،. خطوط روند.، حمایت و مقاومت،. خطوط کانال، .درصدهای بازگشتی، نسبت‌های فیبوناچی و سایر ابزار مهم تحلیل نموداری سنتی پرداخته شده .

الگوهای مهم برگشتی

تشخیص نقاط بازگشت. یکی از مهم‌ترین اهداف و دغدغه‌های تحلیل‌گران نموداری است. با مطالعه این فصل دیدگاه مناسبی در مورد منطق تشکیل الگوهای قیمتی،. انواع آن‌ها و نحوه تعیین اهداف .

حرکات قیمت بر اساس این الگوها پیدا خواهید کرد.

 

الگوهای ادامه‌دهنده

در مقابل الگوهای بازگشتی نمودار قیمت، ساختارهای ادامه‌دهنده قرار دارند. در فصل ششم تعاریف و جزئیات الگوهای مثلث، .پرچم، مستطیل،. کنج، واگرایی، هم‌گرایی .و نحوه استفاده از آن‌ها در جریان مثال‌های واقعی از بازارهای مختلف شرح داده شده‌اند..

کلاس آنلاین آموزش بورس_دوره حرفه ای معامله گر منضبط

کلاس آنلاین بورس دوره معامله گر منضبط در قالب 14 جلسه آموزش پیشرفته تکنیکال بورس. و بیش از 30 ساعت آموزش پیشرفته بورس .با حضور اساتید بورس ایران برگزار می‌شود. 

در این دوره آموزشی،. بورس به زبانی ساده و کاربردی مخاطبان را با بازار سرمایه آشنا خواهد کرد. کلاس آنلاین بورس. و در ادامه فیلم جلسه اول دوره معامله گر منضبط آموزش بورس مناسب افرادی است .که آموزش های مقدماتی را گذرانده و با بازار سرمایه آشنا هستند. 

و می‌خواهند فعالیت حرفه ای در فضای بورس و سرمایه‌گذاری داشته باشند. 

در این دوره شما یاد خواهید .گرفت .چگونه در این بازار تصمیم بگیرید. و چگونه درآمد بیشتری از بورس کسب نمایید.

 اطلاعات بیشتر پکیج های آموزشی به همراه کوچینگ رایگان آموزش بورس در معامله گری و سرمایه گذاری، .جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با شماره های درج شده ( 07136398831 )، ( 09056119981 ) تماس بگیرید. : وب سایت موسسه آوای مشاهیر:https://avayemashahir.com/ https://shirazbours.com/ اینستاگرام موسسه آوای مشاهیر: avayemashahir@

دوره های آموزش بورس

حجم معاملات

نمودار نقطه و رقم

حجم معاملات

حجم در عین سادگی یکی از مؤلفه‌های اصلی تابلوی معاملات بازار و تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود. 

فصل هفتم شامل نحوه تفسیر حجم روزانه و شرح ماهیت انواع شاخص‌های مبتنی بر آن است.

نمودارهای بلندمدت

در جریان مطالعه فصل هشتم .شما با انواع افق سرمایه‌گذاری شامل کوتاه،.

 میان و بلندمدت آشنا می‌شوید. پس از مطالعه این فصل باید بتوانید،. بهترین رویکرد زمانی سرمایه‌گذاری. را برای معاملات شخصی خود انتخاب کنید.

میانگین‌های متحرک

جان مورفی پس از تشریح مفاهیم. و ابزارهای بنیادین تحلیل نمودار قیمت، به مبحث جذاب اندیکاتورهای تکنیکالی پرداخته است.

 فصل نهم شامل تعریف انواع میانگین‌های متحرک،. ارتباط میانگین و چرخه زمانی، کاربرد اعداد فیبوناچی .در میانگین‌ها و نحوه بهینه‌سازی. آن‌ها است.

اسیلاتورها

در فصل دهم. از کتاب با انواع و کاربرد. مهم‌ترین اسیلاتورهای مورد استفاده معامله‌گران .شامل استوکاستیک (K%D)،. RSI، شاخص کانال کالا (CCI)، لری ویلیامز (%R) و مکدی (MACD) به طور کامل آشنا می‌شوید.

نمودار نقطه و رقم

این نوع از نمودارهای قیمتی بازار مالی برای بسیاری از معامله‌گران گاهاً مرموز و پر از ابهام به نظر می‌رسند. 

یکی از بهترین منابع آموزشی برای درک ساختار، روش‌های تفسیر و تکنیک‌های معاملاتی نمودار نقطه و رقم، فصل یازدهم این کتاب است.

نمودارهای شمعی ژاپنی

جان مورفی در فصل دوازهم .به تشریح یکی از ابزار تحلیلی .مورد علاقه معامله‌گران بازار بورس پرداخته است. 

در این فصل تعاریف اولیه شمع‌های قیمتی، .انواع مختلف الگوهای شمعی و نحوه معامله‌گری. با آن‌ها به همراه .راهنمای تصویری کامل این ساختارهای قیمت ذکر شده‌اند.

نظریه امواج الیوت

در تدوین این کتاب علاوه بر مباحث مقدماتی،. مفاهیم و .روش‌های پیشرفته تحلیل تکنیکال در بازار مالی نیز مورد توجه بوده است. 

فصل سیزدهم شامل تاریخچه و مبانی امواج الیوت، روش‌های موج شماری، کانالیزه شدن و کاربرد اعداد فیبوناچی .در تئوری الیوت می‌باشد.

چرخه‌های زمانی

همواره در کنار تحلیل تحرکات قیمت،. بررسی بعد زمان نمودار نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. 

 

مدیریت مالی و تاکتیک‌های معامله

پس از تشریح کامل مفاهیم مقدماتی و پیشرفته تحلیل تکنیکال، .

فصل شانزدهم کتاب به تشریح مبحث بسیار مهم مدیریت سرمایه، انواع دستورات معاملاتی و عناصر اساسی معاملات موفق پرداخته است.

شاخص‌های بازار سرمایه

در راستای آشنایی با سایر شاخص‌های مهم و جانبی تحلیل تکنیکال،. مطالعه دقیق فصل هفدهم مهم تلقی می‌شود. .

در واقع با تفسیر صحیح ابزاری چون خط پیشرفت-پسرفت (AD)، اسیلاتور مک للان و شاخص آرمز، ارزیابی دقیق‌تری از شرایط حاکم بر بازار خواهید داشت.