درخواست مشاوره تماس

جشنواره

موسسه کارآفرین

آوای مشاهیر

هیچ گاه مقدار حقوقت را با اندازه استعدادت اشتباه نگیر…!

بهترین سرمایه گذاری روی خود /نظرات دانش پژوهان سرمایه گذاری ITT

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر اولین برگزار کننده دوره آنلاین در ایران

بهترین راه های سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری

در واقعیت بهترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری روی خودمان است

انواع سرمایه گذاری

بازارهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد شامل: بورس اوراق بهادار بازار آتی کالا بازار ارز دیجیتال و...

سرمایه گذاری فیزیکی

شامل خرید و فروش ملک ، طلا ، ارز و ... میباشد.

سرمایه گذاری در بانک

بنظر بدون ریسک می آید اما نسب به تورم عقب است.

شروع سرمایه گذاری

حتما سبد سرمایه گذاری ببندید

واقعیت سرمایه گذاری

در حقیقت ابتدا باید خود را از تورم دور کنید ، سپس شروع به سرمایه گذاری های مختلف کنید.

آموزش های مرتبط

فرصت ها تکرار نمی شوند، زمانی که باران طلا می بارد سطل زیر آن بگذار نه یک قاشق!

جلسات اول هر دوره آموزشی را رایگان تماشا کنید.

بهترین سرمایه گذاری واقتصاد

در اقتصاد کشورمان ایران با توجه به اینکه متغیرهای کلان اقتصادی مثل نرخ بهره و نرخ تورم دائما درگیر انواع و اقسام نوسانات می باشند،. موضوع سرمایه‌گذاری اهیمت بسیار زیادی پیدا می کند. با توجه به تورم و کاهش ارزش پول ملی، پیدا کردن راهکاری مناسب جهت حفظ ارزش پول و دارایی نقد خود بسیار مهم میباشد .و سوال اصلی اینجاست که چطور سرمایه هایمان را از کاهش ارزش ناشی از تورم روزافزون  و اتفاقاتیی که در زمان حال و آینده میافتد حفظ کنیم؟

انواع سرمایه گذاری در بازار های مختلف

افراد با توجه به میزان داراییو مدت زمان سرمایه گذاری حود می توانند در یکی از بازارهای مالی  سرمایه‌گذاری کنند:.

  • بازار مسکن
  • بانک
  • ارز و دلار
  • سکه و طلا
  • بازار سهام و سرمایه
  • بازار سهام خارجی
  • بازارهای ارز دیجیتال
  • بازارهای تبادلات ارزی

بهترین سرمایه گذاری و پیش بینی دلار امسال

به دلایلی از جمله ابهامات و شایعات مربوط به برجام و چگونگی اعمال توافق‌ها ،خصوصا انداختن توپ در زمین همدیگر،  قیمت دلار در حالت انتظار زمانی به سر می‌برد؛. هرچند از شب عید، برای پیش‌خور کردن تورم سال آینده آماده شده اند.

به بیان ساده تر دلار از آغاز سال جدید برای حرکت صعودی با شیب ملایم آماده  شده است. از شواهد بودجه ۱۴۰۱ و چگونگی روابط بین‌المللی می‌توان گفت .که دلار نیز مانند سایر کالاها با احتمال بسیار قوی، تحت تأثیر تورم خواهد بود. در حالت خوش‌بینانه می‌توان تورم پایه سال ۱۴۰۱ را ۳۵ درصد در نظر بگیریم؛ اما اگر همین رفتار اقتصادی دولت ادامه داشته باشد،. دلار هم مانند سایر کالاها می‌تواند تورم تا ۵۰ درصد و یا حتی بیشتر  را تجربه کند.

دلار و تاثیرات آن

علاوه بر این دلار در ایران به عنوان شاخص بسیار مهمی در اقتصاد محسوب می‌شود، . و اکثر کالا ها را با دار میسنجند،.این احتمال را میدهیم .که دولت طی سال‌های آینده از شیوه‌های قدیمی همچون تزریق پول و ساختار دستوری و پلیسی برای پایین نگه داشتن قیمت دلار استفاده کند. که در سال‌های پس از آن، نتایج منفی خواهد داشت.

حتی گمانه های بسیاری راجع به دلار 50 توامنی و یا در سال های آینده دلار 250 تومانی زده شده است .که این موارد بسیار با نتیجه برجام گره خورده است.

سرمایه گذاری در بازار مسکن و زمین

سرمایه گذاری روی زمین و ملک ریسک بسیار پایینی دارد و بمرور رشد میکند ، .قابلیت اجاره دادن و کسب درآمد را دارد و یک سرمایه گذاری امن محسوب میشود.اما از معایب آن ،هزینه بسیار بالای ساخت و مدت زمان بسیار زیاد برای تبدیل به وجه نقد را دارد.

سرمایه گذاری در طلا و ارز فیزیکی

یکی از بازارهایی که افراد با مبالغ بسیار پایین هم میتوانند، اقدام به سرمایه گذاری کنند، خرید و نگهداری طلا و ارز میباشد( البته در حال حاضر نگهداری میزان خاصی مبالغ ارزی در منزل منع قانونی دارد.)

از معایب این سرمایه گذاری طلا و ارز ، شرایط نگهداری در منزل و امکان تقلبی بودن این کالاهاست.

سرمایه گذاری در بانک

بسیاری از افراد با سرمایه گذاری در بانک و دریافت سود ماهیانه موافق هستند، .اما در گذر زمان نتایج مشخص کننده این بوده است که میزان سود دهی بانکی بسیار کمتر از میزان تورم بوده است .و برای مبالغ پایین و سود های بانکی زیر 11 درصد واقعا بصرفه نیست .مگر اینکه صندوق های خاص با ورودی مبلغ مشخص مثلا 1 میلیارد تومان و سود دهی حداقل 25درصد باشد که باز هم با محاسبات تورمی تطابق ندارد.

سرمایه گذاری در سهام و بازار بورس اوراق بهادار

یکی از بازار های متداول برای سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار است .که شما با حداقل 500 هزار تومان میتوانید شروع به سرمایه گذاری در سهام شرکت های مختلف کنید .

اکثرا مردم این بازار را می شناسند ،. بورس اوراق بهادار  در سال ۹۸ و پنج ماه ابتدایی سال 99 رکورد‌های بی‌نظیر و بازدهی فوق العاده ای را در کارنامه خود به ثبت رساند. و رشد خوب و بی‌سابقه‌ای داشت . چنانکه بسیاری تصور می کردند .شاخص بورس به 3 میلیون و یا حتی 7 میلیون واحد هم برسد .

شروع افزایش شاخص

 در سال 1399 دلایلی همچون افزایش نرخ ارز، حمایت های دولت، عرضه اولیه های  بسیار زیاد، .واگذاری و فروش سهام دولتی در بازار، افزایش نرخ تورم و اوضاع بد کسب‌وکار در پی شیوع ویروس کرونا .و … موجب هدایت و ورود نقدینگی بالایی به بازار سهام شد .و این حجم از نقدینگی باعث افزایش شاخص و سهام کالا ها در کوتاه مدت شد .

شروع ریزش بورس

 از تابستان 1400 بازار بورس اوراق بهادار شروع به ریزش  و ترس بسیاری از سهامداران شد،. بطوری که بسیاری از سرمایه گذاران نا امید از کسب بازدهی های نجومی، پول های خود را از این بازار خارج کردند. و این مساله باعث ریزش بیشتر شد.

آموزش صحیح بورسی

 نکته ای که بسیاری از سهامداران در روند افزایشی از آن غافل شدند،.و پس از شروع ریزش شاخص بورس اوراق بهادار به فکر آن افتادند،. آموزش صحیح و کسب دانش پیش از شروع سرمایه گذاری در این بازار است.

برای سرمایه گذاری مستقیم سرمایه گذار در این بازار ابتدا شرکت در کلاس های آموزش بورس و یا کسب اطلاعات کافی از صنایع  بسیار مهم است. بگونه ای که بسیاری از سهامداران پس از ریزش از عدم اطلاعات خود در بازار مالی ناراحت بودند .و افسوس خروج بموقع از بازار را به دلیل عدم آگاهی و عدم اطلاعات کافی از دانش بورسی می دانستند.