درخواست مشاوره تماس

جشنواره

بینش از گذشته و تطبیق آگاهانه {پارت 3}

بورس در شیراز
account_circle معین تقی زادهaccess_time 5 نوامبر 2019

تجارب:

هدف از ترس، کمک به ما است ، تا از چیزهایی که در محیط آموخته ایم . به عنوان یک تهدید درک کنیم، اجتناب نماییم. با این حال، وقتی که ما خاطرات دردناک خود را با تمایل طبیعی خود، برای ارتباط با اجزای سازنده محیط پیوند می زنیم، به جای اجتناب از تجارب که باعث ترس شده است . در واقع ما تجربه هایی که سعی می کنیم از آنها اجتناب کنیم را ایجاد می کنیم.

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها  پرسش هایی  هستند  که  سعی  شده  در  این  مقاله  در  موسسه  کار  آفرین  آوای  مشاهیر  در راستای  آموزش  بورس  در  شیراز  بطور  مختصر  پاسخ داده شوند . پس تا پایان با ما همراه باشید .

 

 

بینشی از گذشته:

هیچ یک از ما دارای این نوع ارتباط کامل با محیط نیستیم . به عنوان یک نتیجه به احتمال زیاد می توانم بگویم که هیچ کدام از ما در یک حالت رضایت کامل زندگی نمی کنیم. با این حال، درک بیشتر در مورد تعامل با نیروهایی که در پشت رفتار ما است . تعامل با نیروهایی که در محیط خارج از ما است . مرتفع کردن نیازهای ما و رسیدن به اهداف ما را آسان تر می کند . در نتیجه آن سطح بالاتری از رضایت مندی است که ما در زندگی خود تجربه می کنیم.

آنچه که هر یک از ما به عنوان ترس می شناسیم . نتایج تجربه هایی است که ما در زمان هایی از زندگی مان به عنوان ترس آموخته ایم. احساس ترس به این دلیل است که ما یاد گرفته ایم بعضی شرایط محیط را به عنوان یک تهدید درک کنیم . در حالی که بعضی افراد که تجربه دردناکی مرتبط با شرایط مشابه محیط ندارند.  آموخته اند که شرایط محیط را به شکل کاملا متفاوتی درک کنند . به نحوی که آن را با تجربه های قبلی  و بینشی از گذشته مرتبط می کند.

تغییر دادن محیط روانی ما برای ارتباط برقرار کردن با تغییرات خارجی ثابت ناشی از محیط فیزیکی به طور خودکار نیست. اطلاعات ذخیره شده در محیط ذهنی ما در مورد ماهیت محیط فیزیکی، صرف نظر از میزان منسوخ شدن، غیر قابل استفاده بودن  است . حتی احتمالا مضر بودن آن می تواند برای سال ها با یک عمر بدون تغییر باقی بماند. علاوه بر آن، این دانش قدیمی به عنوان یک نیرو بر رفتار ما عمل خواهد کرد . موجب تعامل ما با محیط به روشی کاملا نامناسب نسبت به شرایط خواهد شد.بینشی از گذشته

دستیابی به اهداف :

میزان برآورده شدن نیازهای ما و دستیابی به اهداف ما با هر درجه ای از رضایت مندی، در مرحله اول تابعی از میزان توانایی ما در تشخیص نیازهای مان و طبقه بندی کردن اهداف مان است. این امر چندان که به نظر می رسد ساده هم نیست.

در مرحله دوم تابعی از سطح درک ما از ماهیت نیروهای محیط خارجی است که ما برای برآورده کردن نیازهای مان و دستیابی به اهداف مان با آن ها در تعامل هستیم.

در مرحله سوم، تابعی از مجموعه مهارت هایی است که ما برای تعامل کردن با محیط توسعه داده ایم . در مرحله چهارم تابعی از میزان توانایی ما در اجرای این مهارت ها است.

معامله گران  بورس تأثیرات قابل اعمالی برای موفقیت توسعه داده اند. آنها برخی از باورهای بسیار ساخت یافته را تعریف کرده اند .  اینکه خودشان را به عنوان یک معامله گر  بورس بیان کنند. با این حال چیزی که آنها انجام نداده اند شناسایی و تخلیه کامل خود از باورهای دیگر است . آگاهانه و ناخودآگاه که در تضاد مستقیم با تلاش برای به دست آوردن پول به عنوان یک معامله گر هستند.

تطبیق آگاهانه :

برای تطبیق آگاهانه ، ما نیاز داریم که انتخاب کنیم در برابر یادگیری و تغییر مقاومت نکنیم. این امر مستلزم تمایل بخشی از ما است . برای اینکه خارج از محدودیت های ایجاد شده توسط باورها، خاطرات و ارتباطات خود فکر کنیم . همچنین تمایل برای آموختن نحوه مدیریت انرژی روانی است. در این صورت می توانیم خودمان را از اثرات منفی خاطرات دردناک مان رها کنیم. هنگامی که ما آموختیم چگونه تعارض یک خاطره دردناک را تغییر دهیم.  آن خاطره دیگر آنقدر دردناک نیست.

باور :

توهم نتیجه این باور است که ما بیشتر از آنچه واقعا می دانیم. می فهمیم و می تواند کاری بیش از توانایی ما باشد. ما اشتباها تصور می کنیم که محیط قسمتی از ادراک ما و یا فقط ادراک ما است و سپس به طور فعال هر اطلاعاتی که خلاف آن باشد را مسدود می کنیم.

افکار :

افکار یک ابزار بسیار قدرتمند برای اثرگذاری تغییرات در محیط روانی است. ما می توانیم از آنها برای انتقال دادن، تنظیم مجدد، اضافه کردن، کسر کردن یا تغییر دادن تضاد اجزا مختلف روانی استفاده کنیم. افکار شکلی از انرژی هستند.  به احتمال زیاد تفاوتی با الکتریسته یا نور ندارد. آن ها می توانند به عنوان علت تولید بعضی از اثرات در محیط های فیزیکی عمل کنند.

مقاومت و استرس :

مقاومت نقطه مقابل یادگیری است. هنگامی که ما در مقابل آنچه که محیط در قالب درس ارائه کرده است . مقاومت می کنیم استرس را تجربه می کنیم. استرس متضاد احساس خوبی و خوشی است. شادی و هیجان را زمانی احساس می کنیم که در حال یادگیری هستیم. اگر ما از وفق دادن خود امتناع کنیم . فرایند یادگیری را تعطیل کرده ایم. در این حالت کیفیت تجارب ما رو به زوال می گذارد. زیرا ارتباط ما به محیط بیرونی بدتر شده است. محیط بیرونی در حال تغییر است در حالی که ما بدون تغییر باقی مانده ایم.

 

برای آگاهی از ادامه مطالب با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.