درخواست مشاوره تماس

جشنواره

راهنمایی معامله گری(پارت دوم)

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر
account_circle معین تقی زادهaccess_time 20 ژوئن 2020
چگونه مینیمالیسم را به روال معاملاتی (و زندگی روزمره ی) خود تبدیل کنیم ؟

● اندیکاتورها و ربات های معاملاتی را حذف کنید و سعی کنید با یک نمودار کاملاً خالی (تمیز) معامله کنید. این عمل به تنهایی باعث می شود تا در حینِ تجزیه و تحلیل بازارها اعصاب و ذهن شما آرامتر باشد.

● معامله گری با استراتژی های ساده ی پرایس اکشن را یاد بگیرید ؛ بعد از اینکه اندیکاتورها را حذف کردید نیاز خواهید داشت تا معامله با پرایس اکشنِ خالص در بازار را فرا بگیرید. اگرچه ممکن است این روش در ابتدا کمی برای شما متفاوت باشد ، ولی من می توانم به شما قول دهم که این روش بسیار ساده تر و معنی دار تر از هر شیوه ی شلوغ و آشفته ای است که پیشتر با آن معامله می کردید.

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستند که سعی شده در این مقاله در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده است . به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

● پس از یادگیری معامله با پرایس اکشن ، در خواهید یافت که نیازی ندارید تا هر روز زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیلِ بازار صرف کنید ، و در می یابید که می توانید در ابتدا یا انتهای روز و یا پیرامونِ برنامه های کاری روزانه ی خود به معامله بپردازید.

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر

● تجزیه و تحلیلِ 20 بازار مختلف در طول روز را فراموش کنید ؛ به حداقل رسانیدنِ تعدادِ بازارهایی که معامله می کنید باعث خواهد شد تا تمرکز شما بر روی تعدادی انگشت شما از بازارهایی که واقعاً به آنها علاقه دارید و برای شما مناسب هستند بیشتر شود ، من تنها بر روی جفت ارزهای اصلی فارکس و چند بازارِ جانبی مانند نفت ، طلا و شاخصِ داوجونز تمرکز دارم.

● به استفاده از چندین مانیتور ، میزهای فانتزی ، کامپیوترهای گران قیمت و اشتراکِ ماهانه ی انواع دیتا فید ها ، یا هر نوع اقلام لوکس دفتری فکر نکنید. باور کنید ، شما به آنها نیازی ندارید ، درست است که اگر توانایی تهیه ی آنها را داشته باشید چیزهای دلپسندی هستند ولی واقعاً برای موفقیت در معاملات خود به آنها نیازی ندارید، من امکان تهیه ی این اقلامِ لوکس را دارم ولی دیگر از آنها استفاده نمی کنم ، چرا که متوجه شدم آنها منجر به ایجاد احساساتی چون حرص و طمع و مادی گرایی می شوند و از آن مهمتر اینکه اصلاٌ به آنها نیازی هم ندارم.

● یکی دیگر از کارهایی که من انجام داده ام این بوده که برای خود یک صندوق پستی گرفته ام ، شاید چیزِ کوچک یا کم اهمیتی به نظر برسد ولی موضوع ، به حداقل رساندن و خلاص شدن از شرِ چیزهای اضافه است ، اکنون من تنها هفته ای یکبار به صندوق پستی خود سر می زنم و نامه های خود را بررسی می کنم ، این امر موجبِ صرفه جویی در وقت و بهبودِ عملکردِ روزانه ی من شده ، من رویکردِ مینیمالیستی را برای شیوه ی دریافت و بررسیِ نامه های خود بکار برده ام ، و این باعث شده تا روزانه زمان و انرژیِ بیشتری برای کارهای مهم تر اختصاص دهم ، حتی اگر این زمان در روز بسیار کم باشد.

● اطمینان حاصل کنید که جایی که از آن برای انجام معاملاتِ خود استفاده می کنید ، ساده و تمیز باشد، چه این مکان در خانه ی شما یا در استارباکسِ محله باشد ، سعی کنید تا جای ممکن پیرامون شما خلوت باشد ، شما نیاز ندارید که 50 کتاب معامله گری را در اطرافِ خود داشته باشید ، بجای آن تنها 3 کتاب مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و آنها را در کنار خود داشته باشید ، و اگر توانستید تمام خرت و پرت ها و هر چیزِ اضافه ی دیگر را در کمد ها و کشوهای خود جای دهید ، من این کار را انجام داده ام و متوجه شدم که تعداد زیادی از چیزها هستند که شما فکر می کنید به آنها نیاز دارید ولی در واقع اینطور نیست.

نتیجه گیری و سخن پایانی

مردم دوست دارند که همه چیز را ذخیره کنند ، دارایی ها ، پول ، اشیاء کلکسیونی و غیره . این واقعیتی است که اکثر مردم زمانی که اضافه حقوقی را دریافت می کنند به سادگی تمایل پیدا می کنند تا آنرا برای خرید چیزهای بیشتری که معمولاً به آنها نیاز ندارند صرف کنند و این آنها را در یک چرخه ی دائمی مصرف گرایی و مادی گرایی گرفتار می کند. من به شما می گویم که نیازی ندارید اینگونه زندگی کنید ، شما مجبور نیستید که به برده ی وام های خود تبدیل شوید و نیاز ندارید تا سعی کنید با همسایه ی خود چشم و هم چشمی کنید.

می بینید که مابین مینیمالیسم به عنوان یک سبک زندگی و انتخاب آن به عنوان شیوه ی معامله گری و خوشحالی و موفقیت وجوه مشترکی وجود دارد ، این موضوع از این واقعیت نشأت می گیرد که اشیاء مادی برای شما خوشحالی به ارمغان نخواهد آورد ، موفقیت در معاملات از طریقِ تعداد زیادی اندیکاتور و لوازمِ اداریِ فانتزی حاصل نمی شود ، بلکه موفقیت با سبک زندگیِ ساده و کم زحمت دست یافتنی تر است. آیا تاکنون برنامه ی “دورننداز ها” (Hoarders) را در شبکه ی تلویزیونی A&E دیده اید؟ اگر این برنامه را دیده باشید با من هم عقیده خواهید بود که چیزها شما را موفق و خوشحال نمی کند ، مادی گرایی یک اعتیاد واقعی است و منجر به خرید چیزهایی می شود که برای مدت کوتاهی ما را راضی کرده و منجر به ایجادِ حس امنیت کاذب می شود. این بسیار شبیه به معامله گرانی است که به اندیکاتورها ، خواندنِ گزارشات اقتصادی ، ربات های معامله گری و سایر چیزهای دیگر وابسته و معتاد شده اند ، ما نیاز داریم تا به چیزهای بدیهی و مهم در زندگی نگاهی مجددا داشته باشیم ، مانند این واقعیت که خوشبختی به راحتی و بدون پرداخت هزینه و تنها با گذراندن وقت با آنهایی که دوستشان دارید حاصل می شود و یا حرکات ساده و بدونِ واسطه ی قیمت در بازار تمام سرنخ های تکنیکی را که برای ساختنِ یک استراتژی موثر معاملاتی نیاز داریم برای ما فراهم می کنند.

از اینجا شما نیاز دارید تا گام بعدی را بر دارید و اگر یک زندگی بهم ریخته دارید تصمیم بگیرید که چگونه می توانید به آن سر و سامان دهید ، همینطور باید نگاهی هم به رویکرد معاملاتی خود داشته باشید و ببینید که آیا به اندازه ی کافی ساده ، منطقی و موثر است و یا اینکه بهم ریخته و پر از سردرگمی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.