درخواست مشاوره تماس

جشنواره

روش های تغییر عادت های اتمی

account_circle معین تقی زادهaccess_time 20 جولای 2020

روش های تغییر عادت های اتمی

کلیر راه‌های مختلفی برای تغییر عادت های اتمی پیشنهاد می‌دهد. یکی از این روش‌ها این است که لیستی با دو ستون ایجاد کنید. در ستون اول عادت‌هایی را که هر روز انجام می‌دهید بنویسید و در ستون دوم اتفاقاتی را که روزانه برایتان می‌افتد یادداشت کنید. با بررسی این دو ستون می‌توانید بهترین لایه را برای تغییر در سبک زندگی خود و ایجاد عادت‌های جدید پیدا کنید. تغییر عادت‌های اتمی در محیط جدید آسان‌تر انجام می‌شود؛ زیرا مکان‌های تازه به شما این امکان را می‌دهند تا از نشانه‌ها و محرک‌هایی که شما را به انجام عادت‌های فعلی تشویق می‌کنند دور بمانید.

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستند که سعی شده در این مقاله در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده است . به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

یک مکان جدید مانند یک کافی‌شاپ متفاوت، نیمکتی در پارک یا گوشه‌ای از خانه که به ندرت در معرض استفاده است را پیدا کنید و در آنجا دفترچه‌ی عادت های اتمی خود را بنویسید. برای نهادینه کردن یک عادت جدید در خود، بسیار مهم است که از قانون تکرار پیروی کنید. در مراحل اولیه، انجام دادن عادت جدید به شکل کامل و بی نقص آنقدر اهمیت ندارد اما تکرار کردن را نباید فراموش کنید. نویسنده در جایی از کتاب می‌گوید یکی از سؤالاتی که مردم همیشه از من می‌پرسند این است که چقدر طول می‌کشد تا یک عادت جدید را بسازیم؟ ولی در واقع سؤال درست‌تر این است که چقدر طول می‌کشد تا یک عادت جدید ایجاد شود. به بیان دیگر، چند بار باید یک عادت جدید را تکرار کنیم؟

چگونه عادت‌ های اتمی بد را از بین ببرید

 • آن‌ها را نامرئی کنید و طوری رفتار کنید که انگار هیچ گاه چنین عادت‌هایی نداشته‌اید.
 • نشانه‌های عادت های اتمی بد خود را از محیط دور کنید.
 • آن‌ها را برای خود غیر جذاب کنید.
 • پیش فرض‌های ذهن خود را تغییر دهید. فواید دوری از عادت‌ های اتمی بد را برای خود برجسته کنید و خود را به انجام ندانشان تشویق کنید.
 • انجام آن‌ها را برای خود دشوار کنید و خود را ملزم کنید تا مدت مشخصی سراغ آن‌ها نروید.
 • از کسی بخواهید که رفتار شما را کنترل کند.
 • برای خود جریمه‌هایی مشخص کنید که در صورت رفتن به سراغ عادت‌های اتمی بد ملزم به پرداخت آن‌ها باشید.

چگونه عادت ‌های اتمی خوب ایجاد کنید

 • آن‌ها را آشکار کنید. دفترچه عادت‌هایتان را بسازید و در آن عادت‌‌های اتمی فعلی خود را یادداشت کنید. سپس فهرستی از عادت‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید را جمع آوری کنید تا مشخص شود که به چه عادت‌های جدیدی نیاز دارید.
 • آن‌ها را جذاب کنید. بسته‌ایی وسوسه‌آمیز برای خود طراحی کنید و از جایزه‌های کوچک برای تشویق خود به انجام عادت‌های خوب بهره ببرید.
 • انجام ‌آنها را آسان کنید و فاصله‌ی خود را با عادت‌های خوب تا جایی که می‌توانید کم کنید. محیط مناسبی برای خود فراهم کنید تا بتوایند به راحتی عادت‌های خوب خود را انجام دهید.
 • از قانون ۲ دقیقه‌ای استفاده کنید. طبق این قانون باید زمان انجام عادت‌های جدید را تا حد دو دقیقه پایین بیاورید.
 • از روش ردیابی استفاده کنید. خط عادت‌های خود را دنبال کنید و زنجیره را قطع نکنید. در صورتی که عادتی را فراموش می‌کنید، حتما دوباره آن را انجام دهید و به مسیر اصلی بازگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.