درخواست مشاوره تماس

جشنواره

معامله گری سخت ترآن چیزی هست که فکر می کنید

بورس در شیراز
account_circle معین تقی زادهaccess_time 29 دسامبر 2019
معامله گری در نگاه اول:

معامله گري  بورس سخت تر از آنست که فکر میکنید .پیچیدگی هاي معامله گري در نگاه اول ، ترید سخت به نظر نمیرسد: شما می توانید هم بخرید و هم بفروشید. همزمان سود بالقوه اي که یک تریدر میتواند کسب کند. بدون محدودیت به نظر می رسد .  بخصوص زمانی که اهرم (لوریج)به سرمایه اولیه اضافه گردد. ترکیب این دو عامل با هم (امکان هم خرید و هم فروش و استفاده از اهرم) ، زوج ایده آلی را براي بازاریاب هاي باهوش و بنگاه هایی که ترید را تبلیغ می کنند بوجود می آورد.

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستند. که سعی شده در این مقاله در موسسه کارآفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز بطور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

بورس در شیراز

استراتژی معامله گری در کسب پول:

استراتژي معامله گري شما در کسب پول برنده است یا بازنده. اولین تصمیمات درباره استراتژاي معاملاتی شما قبل از انجام حتی اولین تریدتان، سوالات زیادي براي پاسخ دادن وجود دارند. سوالاتی که هر کدامشان باعث خستگی و زدگی افراد تازه وارد به دنیاي مالی خواهد شد.  خبر بد اینکه ،تمام جنبه ها و مفاهیم با هم پیوستگی دارند. تنها فراموش کردن و بحساب نیاوردن یکی ازآنها استراتژي شما را کاملا شکننده و ویران میکند.

تفاوت بازار های مالی:

بازارهاي مالی تفاوتهاي زیادي با همدیگر دارند.  هرکدام شان نیاز به مهارتهاي متفاوت و ذهنیت خاص خود دارند. براي مثال ،از میان بازار هاي سهام با لوریج (اهرم ) پایین که نیازمند موجودي حساب بالاتري هستند .  بازار بیست و چهار ساعته و پنج روز در هفته فارکس که در آن اعطاي لوریج بالا تریدرها را قادر می سازد . که تنها با دویست دلار بتوانند بطور بالقوه سودهاي کلانی بسازند . کدام را می پسندید؟بازار مستقیم و روبه جلوي اسپات را ترجیح میدهید .

نکته:

به آپشن هاي پیچیده و بازارهاي آتی علاقه مندید؟ اگر همین اولین تصمیم تان را گرفتید . آن وقت باید ابزارهاي مالی اي. (instruments(را انتخاب کنید. که وارد دیده بان تان (list watch(جهت بررسی تخصصی تر شود. اگر بخواهید ترید را با زندگی روزانه تان ترکیب کنید.  زمان و افق زمانی عوامل تاثیرگذار عمده هستند. که به تبع باید با موضوع زمان به سوالاتی درباره استراتژي معامله گریتان پاسخ دهید.

سوالات درباره تریدر:

سوالاتی نظیر این که ، آیا می خواهید تریدر روزانه باشید .یا روي سویینگهاي بلند مدت ترید کنید؟(با پاسخ به این سوال شما در واقع تایم فریمی که می خواهید در آن ترید کنید.  مدت زمانی که می خواهید یک معامله را باز نگه دارید را مشخص می کنید.) اگر شما هنوز یک تریدر تمام وقت نیستید  . باید به فکر پیدا کردن راهی براي ادغام معامله گري با زندگی عادي تان باشید. علاوه بر این باید ابزار هاي معاملاتی خود را مشخص کنید .

ابزار های معاملاتی:

تعیین کنید از چه اندیکاتور ها و چه الگوهاي پرایس اکشنی می خواهید استفاده کنید. با وجود اینکه انتخاب و ترجیح روش ها و اندیکاتورها یک مساله فردي است . نیاز به شخصی سازي دارد . اما غوغایی که انجمن ها و فروم هاي مالی براي فروش بهترین و آسانترین استراتژي هاي معامله گري به راه انداختند . مهمترین دلیلی است که خیلی از تریدرهاي خردپا هیچ وقت نمی توانند راهی به سوي یک معامله گري سودآور پیدا کنند.

چه زمانی شما آمادگی به مرحله بعدتریدر را دارید:

تصمیمات معامله گري بورس قبل از اقدام به انجام معامله بعد از اینکه جواب سوالات بالا را دادید . شما آمادگی رفتن به مرحله بعد را پیدا می کنید. وقتی استراتژي معاملاتی خود را پیدا کردید .  باید معیارهاي ورود را به صورت خیلی واضح مشخص کنید. اهمیت و اولویت تک تک معیارهاي ورود را تعیین کنید.  مشخص کنید که معیارهاي ورود مختلف بر نرخ برد (rate win (شما چه تاثیري میگذارند.

اندازه حساب چه تاثیری بر معامله گری دارد؟

. اندازه حساب شما (size account (به تنهایی تاثیر مهمی بر عملکرد معامله گري شما دارد. وقتی اندازه حساب شما خیلی کوچک باشد. معامله گري تان خیلی بی نظم و آشفته خواهد بود.  زمانی که حساب خیلی بزرگ باشد ت . صمیمات معامله گري  بورس شما تحت کنترل ترس و طمع قرار خواهد گرفت. پس سوال اول اندازه حساب براي شروع چقدر باید باشد؟

سوال دوم در استراتژی تریدر:

سوال دوم، استراتژي تعیین سایز پوزیشن ورود شما چیست؟ آیا شما به دلخواه یک درصد ي از حساب را براي هر معامله درنظر می گیرید.  یا اینکه نه ، تعیین سایز پوزیشن را بسته به کیفیت ستاپها تعیین می کنید؟ و آخرین سوال حداکثر مقدار مواجهه با ریسک که براي شما در همه معاملات بازتان قابل پذیرش باشد. چقدر است؟

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.