درخواست مشاوره تماس

جشنواره

معرفی 10 تا از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید

شیراز بورس
account_circle معین تقی زادهaccess_time 21 آوریل 2020

مزایای استفاده از کتاب های موفقیت و ثروت

اگر دقت کرده باشید، در سال‌های اخیر تعداد کتاب‌هایی که در زمینه‌ موفقیت و ثروت، انگیزش، کسب وکار و غیره تألیف شده‌اند، رشد زیادی داشته است. دلیل این امر، گرایش جوامع مختلف به این موضوعات است؛ اما استفاده از این کتاب‌ها چه مزایایی می‌تواند داشته باشد؟ اگر یک کتاب موفقیت را بخوانید، متوجه می‌شوید علاوه بر راهکارهایی که برای پیشرفت در زندگی به شما ارائه می‌کند، از نظر انگیزشی نیز تأثیر بسیار زیادی روی ذهنتان دارد. این دو در کنار هم باعث می‌شوند قدرت ذهنی بیشتری برای شروع کارهایتان داشته باشید. به همین علت فرد برای خواندن کتاب‌های دیگر در این زمینه مشتاق‌تر می‌شود و روز به روز اطلاعات بیشتری به دست می‌آورند. همین عامل نیز سرعت موفقیت آن‌ها را چند برابر می‌کند. این کتاب‌ها، اکثراً از نتایج تجربه‌ افراد موفق در زندگی جمع‌آوری شده‌اند و منابعی بسیار غنی‌ای دارند. از این رو اگر می‌خواهید یک الگوی بی‌نظیر داشته باشید، بهتر است خواندن این گونه کتاب‌ها را به صورت روزانه در برنامه‌ کاری خود قرار دهید.

شیراز بورس

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستند که سعی شده در این مقاله در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده است . به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

لیستی از بهترین کتاب‌های موفقیت و ثروت که باید بخوانید

کتاب‌هایی که در زمینه‌ موفقیت منتشر شده‌اند، حاصل کار نویسندگان بزرگی در سراسر دنیاست. این کتاب‌ها به زبان‌های مختلفی ترجمه می‌شوند. هر چند تنوع کتاب های موفقیت و ثروت بسیار زیاد است؛ ولی نویسندگانی که بسیار شناخته شده هستند، تعدادشان محدود است. با این وجود این نویسندگان آثار غنی‌ای از خود بر جای گذاشته‌اند. در این مقاله سعی داریم که تعدادی از بهترین کتاب‌ها را در این زمینه برای شما معرفی کنیم.

۱- بخواهید تا به شما داده شود (Ask And It Is Given)

یکی از ناب‌ترین کتاب‌هایی که در زمینه‌ی موفقیت و قانون جذب می‌توانید پیدا کنید، کتاب “بخواهید تا به شما داده شود”، اثر استر و جری هیکس، است. استر و همسرش جری، با همکاری هم این کتاب را به نگارش درآورده‌اند. این زوج در زمینه‌ی قانون جذب کار می‌کنند و به علت تجربیات زیاد و عمیقی که در این زمینه دارند توانستند در مدت زمان کوتاهی، انتشار بهترین کتاب‌های این زمینه، مانند سارا، تعالیم آبراهام، بازی برنده‌ها و غیره را در کارنامه‌ی خود بگنجانند. این کتاب توسط شهکام جولایی به فارسی ترجمه و توسط انتشارات جویا منتشر شده است. با توجه به این که کتاب بخواهید تا به شما داده شود دارای محتوا و معنای ساده و پر مفهومی است، برای تمام گروه‌های سنی مناسب است.

خلاصه کتاب بخواهید تا به شما داده شود

کتاب بخواهید تا به شما داده شود، یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت است که نکته‌های بسیار جالبی از قانون جذب و ارتعاش را در خود جای داده است. ۲۲ نکته‌ کارآمد و پربار در این کتاب گردآوری شده است تا مخاطب به کمک آن‌ها بتواند به خواسته‌های مادی و معنوی خود دست یابد. با سر کار آمدن قانون جذب، سؤالات زیادی در ذهن مخاطبان این کتاب‌ها به وجود آمد که استر و جری هیکس در این کتاب پربار، بسیاری از آن‌ها را پاسخ داده‌اند. همچنین می‌توان گفت این کتاب بهترین منبع برای کسانی است که دوست دارند قانون جذب را بهتر فراگیرند. در این کتاب احساسات و ارتعاش حاصل از تفکرات فرد کاملاً بررسی می‌شود تا مراحل جذب خواسته‌ها دقیق‌تر انجام گیرد. با مطالعه‌ی این کتاب می‌توان در هر زمینه‌ای از جمله سلامت، ثروت، آرامش و غیره جذب‌های فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

۲- قله‌ها و دره‌ها اثر اسپنسر جانسون (Peaks And Valleys)

اگر به دنبال کتابی هستید که در چالش‌ها و فراز و نشیب‌های زندگی به کمکتان بیاید، قله‌ها و دره‌ها انتخابی بی‌نظیر خواهد بود. چگونه می‌توان فراز و نشیب‌های زندگی را پشت سر گذاشت و از آن‌ها بهره فراوان گرفت؟ جواب این سؤال را در قله‌ها و دره‌ها می‌توان یافت. قله‌ها و دره‌ها، اثر اسپنسر جانسون، توسط انتشارات قطره منتشر شده است. ندا شاد نظر این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است و چندین مرحله چاپ مجدد شده است. اسپنسر جانسون کتاب‌هایی مانند بیرون از هزارتو، کتاب بله یا خیر، اولین فروشنده بزرگ دنیا و غیره را در کارنامه‌ خود دارد.

خلاصه‌ای از کتاب قله‌ها و دره‌ها

این کتاب به صورت داستانی نوشته شده است و زندگی مردی را تحلیل کرده است که قصد دارد از خستگی زندگی در دره رها شود. هر چند در این داستان، رسیدن به قله و حل مشکلات در دره به عنوان نماد مطرح شده‌اند؛ ولی در اصل قله، رسیدن به موفقیت و دره مشکلات را نشان می‌دهد. نویسنده در این کتاب توانسته به خوبی این دو موضوع را شرح دهد. داستان کتاب از این قرار است: پیرمرد با تجربه‌ای که در قله زندگی می‌کند، به عنوان راهنمای مردی جوان، رهنمودهایی را برای وی عنوان می‌کند و باعث می‌شود تا رسیدن به قله و داشتن یک دیدگاه مثبت و کارساز در دره، زندگی مرد را سر و سامان دهد.

۳- بیندیشد و ثروتمند شوید (Think & Grow Rich)

کسانی که دوست دارند فرصت‌های مالی را از دست ندهند و در دنیای تجارت‌هایی مانند سرمایه‌گذاری در بورس به خوبی عمل کنند، بهتر است کتاب‌های ثروتمندو راهکارهای آن‌ها را بیاموزند. هر چند برخی از کارها مانند سرمایه‌گذاری در بورس باید با تحلیل‌های اقتصادی تنظیم شود؛ ولی بهتر است بدانید که ذهنیت فرد و داشتن تفکری ثروتمند نیز بسیار در موفقیت این گروه مؤثر است. تمام تغییرات بزرگ از ذهن آغاز می‌شود.کتاب بیندیشید  و ثروتمند شوید نوشته‌ ناپلئون هیل است. این کتاب توسط مهدی فراچه داغی به فارسی ترجمه شده است و از انتشارات نسل نو اندیش می‌باشد. ناپلئون هیل کتاب‌های دیگری مانند قانون موفقیت، چگونه درآمد خود را افزایش دهید، نکات کلیدی اصلی برای ثروتمندی و … در کارنامه وی ثبت شده‌اند.

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

در این کتاب، تحقیقات ۲۰ ساله‌ نویسنده در مورد زندگی ثروتمندان جمع‌آوری شده است و توانسته ۱۶ قانون موفقیت را کشف کند. در این کتاب ۱۳ قدم برای رسیدن به رؤیاها بررسی شده که شامل مواردی مانند، اشتیاق، ایمان، پیشنهاد، تخصص، تصویر‌سازی، برنامه‌ریزی، تصمیم، پشتکار، قدرت ذهن برتر، راز میل جنسی، ضمیر ناخودآگاه، مغز و حس ششم است. این کتاب توانسته است تغییرات زیادی در زندگی افراد جویای موفقیت ایجاد کند.

۴- کتاب موفقیت و راز ثروت (Secret Attracting Money)

از دیگر کتاب‌های پرفروش جو ویتالی، نویسنده‌ بزرگ قانون جذب راز ثروت است. جو ویتالی کتاب‌های مختلفی در مورد موفقیت در کسب و کار نوشته است که منابعی غنی در زمینه‌ موفقیت هستند. کتاب‌هایی مانند کاننت بلبل، قدرت بازاریابی تکان‌دهنده، بازاریابی معنوی، نوشتن خواب‌آور و … جزو کتاب‌هایی است که در زمینه‌ کسب و کار بسیار ارزشمند هستند. ناشر کتاب راز ثروت، انتشارات طاهریان است و توسط مجتبی قره‌باغی به فارسی ترجمه شده است.

خلاصه‌ای از کتاب راز ثروت

برخی افراد تصور می‌کنند که راز ثروتمند شدن، تلاش بسیار است؛ ولی ممکن است با تلاش زیاد هم به ثروت نرسید. افکار و اعمال فرد می‌توانند او را در ثروتمند شدن یاری کنند. یکی از تفکرات مخرب در این زمینه، داشتن تفکرات منفی در مورد بخشش است. کسانی که دوست دارند زندگی مرفهی را تجربه کنند، بهتر است به این نکته توجه کنند که نیازی نیست همیشه دارایی بسیاری داشته باشند تا بتوانند بخشنده باشند. اگر از چیزهای کوچکی که داریم نیز به دیگران هدیه کنیم، قطعاً درهای ثروت به روی ما باز می‌شود و موفقیت و ثروت بیشتری به سمتمان سرازیر می‌شود. در کتاب راز ثروت، در این زمینه صحبت شده است و نویسنده، شبهه‌ها و مثال‌هایی نیز در آن عنوان کرده تا بهتر مفهوم آن درک شود.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید؛  پدر پولدار، پدر فقیر فقط در ۸ جمله!

۵- اثر مرکب نوشته دارن هاردی (The Compound Effect)

از بهترین کتاب‌هایی که می‌توانید در هر سنی شروع به خواندن آن کنید و مابقی عمر خود را با کمک آن بهبود ببخشید، کتاب اثر مرکب نوشته‌ دارن هاردی است. مطالعه‌ این کتاب توسط اساتید بزرگی مانند آنتونی رابینز و برایان ترایسی نیز توصیه شده است و همین امر نشان دهنده‌ اهمیت مطالب کتاب برای دستیابی به موفقیت است. دارن هاردی کتاب‌های دیگری مانند امسال تکرار نخواهد شد، دیوانگان ثروت ساز، تصمیمات سرنوشت ساز، بهترین سال زندگی تو و غیره را به نگارش درآورده است.

خلاصه‌ای از کتاب اثر مرکب

در این کتاب اثرات فوق‌العاده‌ای که عادت‌های کوچک بر روی زندگی شما می‌گذارند، به خوبی نشان داده شده است. دارن هاردی در این کتاب به شما می‌گوید که رفتارهای معمولی که هر روز ممکن است چند دقیقه از وقتتان را بگیرد، به مرور اثر مرکبی بر جای خواهد گذاشت که باعث می‌شود بتوانید سریع‌تر رشد کنید. انرژی چندانی ممکن است برای این کار صرف نکنید؛ ولی قطعاً نتیجه‌ آن می‌تواند تأثیرات شگرفی بر زندگی شما داشته باشد. این کتاب به خصوص برای کسانی که فکر می‌کنند باید تغییرات بزرگ در زندگی خود بدهند بسیار مناسب است. افراد با خواندن این کتاب می‌توانند درک کنند که تغییرات جزئی در سبک زندگی نیز می‌تواند به مرور زمان پیشرفت‌های زیادی را در زندگی‌شان به وجود آورد.

۶- چهار اثر از فلورانس اسکاول شین (The Widsom Of Florence Scovel Shinn)

فلورانس اسکاول شین از نویسندگانی است که کتاب‌های بسیار معروفی را در زمینه‌ سبک زندگی تألیف کرده است. کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در اصل خلاصه‌ای از ۴ کتاب معروف اوست که در یک کتاب گرد هم آورده شده‌اند. کتاب‌هایی مانند بازی زندگی و شیوه‌ آن، راهی نهان به سوی پیروزی، گفتار تو چوب جادوی توست و غیره از بهترین کتاب‌های موفقیت این نویسنده‌ معروف هستند. این کتاب با ترجمه‌ گیتی خوشدل توسط نشر پیکان منتشر شده است.

خلاصه چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

خانم فلورانس اسکاول شین در این کتاب، زندگی را یک بازی می‌داند که قواعد شگفت‌انگیزی دارد. آموختن این قواعد به شما کمک می‌کند تا با به کار گیری آن‌ها راه و رسم موفق شدن را دریابید و از آن‌ها استفاده کنید. این کتاب ۴ بخش دارد که شامل موارد زیر است:

  • بازی زندگی و راه این بازی
  • کلام تو، عصای معجزه‌گر توست
  • در مخفی توفیق
  • نفوذ کلام

۷- قدرت در درون ماست (The Power Is Within You)

 

قدرتی که در درون هر فرد نهفته است، بسیار زیاد و تأثیرگذار است؛ اما کمتر کسی توانسته آن را به طور کامل درک کند. لوئیز ال هی در کتاب قدرت در درون ماست، تعدادی از رموز و قدرت درون هر انسان را بررسی می‌کند. لوئیز هی کتاب‌های زیادی نوشته است. آثار وی مانند “خودت را دوست داشته باش”، “افکار قلب”، “قدردانی، یک راه زندگی”، “زندگی، بازتاب سفر شما” تعدادی از کتاب‌های او هستند که به زبان‌های مختلف از جمله فارسی ترجمه شده‌اند. قدرت در درون ماست از جمله کتاب‌های انتشارات لیدا است که توسط عبدالرسول دیو سالار به فارسی ترجمه شده است.

خلاصه کتاب قدرت در درون ماست

این کتاب به سؤالاتی مانند شما چه کسی هستید، نظرتان در مورد زندگی چیست، برای چه زندگی می‌کنید و … پاسخ می‌دهد. لوئیز هی می‌گوید قدرتی در درون خود دارید که شما را به سعادت، روابط خوب و شغل و درآمد بالا می‌رساند؛ فقط کافی است آن‌ها را کشف کنید. نکاتی در فصل‌های مختلف کتاب گنجانده شده که مواردی همچون پیروی از صدای درون، مسئولیت‌پذیری، قدرت کلمات، بروز احساسات، حرکت به آن سوی دردها و غیره را در خود دارد. با به کار گیری این راهکارها، می‌توان تغییر و تحول را در زندگی خود مشاهده کرد و به موفقیت‌های بسیاری دست یافت.

۸- موفقیت نامحدود در ۲۰ روز (Unlimited Power)

آنتونی رابینز از افرادی است که به عنوان اسطوره‌ پیشرفت و موفقیت در عصر جدید شناخته می‌شود. آنچه باعث معروف شدن وی شده، رشد فوق‌العاده در بازه‌ زمانی کم و استفاده از تکنیک‌های ذهنی و پشتکار بالاست. کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز از جمله کتاب‌های پرفروش این نویسنده بوده که توسط فریبا جعفری به فارسی ترجمه شده است. طرفداران این کتاب، نسل نواندیش را بر آن داشته‌اند تا کتاب را ۳۰ مرتبه تجدید چاپ کند. کتاب‌هایی مانند قدرت درون ۱، ۲ و ۳ از کتاب‌های پرفروش این نویسنده بزرگ هستند.

خلاصه کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

همان‌طور که از نام این کتاب پیداست، برنامه ریزی دقیق و تمرین‌های جالبی برای ۲۰ روز پیاپی وجود دارد که باید طبق آن‌ها عمل کنید. مقدمه‌ کتاب با عوامل عمده برای رسیدن به موفقیت که شامل موضوعاتی مانند هدف‌گذاری، شروع و بازبینی نتایج آغاز می‌شود. در کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز مسائلی مانند بررسی شکست‌ها، تغییرات به وجود آمده، اهرم رنج و لذت، نیروهای کنترل کننده و غیره مورد بررسی قرار گرفته‌اند و تمریناتی در این موارد به فرد داده شده است. فرد باید تغییرات را در خود به وجود آورد تا بتواند به خواسته‌ خود دست یابد. این تغییرات با تکنیک‌هایی مانند شرطی‌سازی، باور سازی و غیره انجام می‌گیرد.

۹- چه کسی پنیر مرا جابجا کرد (Who Moved My Cheese)

اگر می‌خواهید یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت برای تمام سنین به خصوص کودکان و نوجوانان را بخوانید، بهتر است به سراغ کتاب “چه کسی پنیر مرا جابجا کرد” بروید. این کتاب زیبا و پر محتوا دارای نکات بسیار آموزنده‌ای است که در قالب داستان به مخاطب ارائه شده است و آنقدر راحت در ذهن جای می‌گیرد که هیچ‌گاه فراموشتان نخواهد شد. این کتاب، به نویسندگی اسپنسر جانسون، روش‌های شگفت‌انگیزی را برای مواجه شدن با تغییرات در کار و زندگی بشر نشان داده و توسط مهرناز صائمی به فارسی ترجمه شده است. انتشارات اختران نیز ناشر کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، است. البته ترجمه‌های مختلفی ممکن است از این کتاب‌ها در بازار ببینید؛ ولی ترجمه‌ رسمی آن‌ها مدنظر است. از دیگر کتاب‌های این نویسنده می‌توان مادر یک دقیقه‌ای، پدر یک دقیقه‌ای، قله‌ها و دره‌ها، کتاب مدیر یک دقیقه‌ای و غیره را نام برد.

خلاصه کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

در این کتاب داستان دو موش که با هم دوست هستند، به نگارش درآمده است. این دو موش هر دو انباری از پنیر دارند که می‌توانند از آن استفاده کنند؛ اما رویه هر کدام متفاوت است. یکی از این موش‌ها تصمیم می‌گیرد قبل از این که انبار پنیرش تمام شود، پنیر دیگری پیدا کند و در دالان‌های تو در تو به دنبال اهداف خود می‌رود. در این کتاب توضیح داده شده است که قبل از به هم ریختن شرایط زندگی و کسب و کار، بهتر است روش دیگری هم پیدا کنید که به یک باره غافلگیر شرایط نشوید. این روش باعث می‌شود تا با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنید و احساس ترس و دلهره‌تان در مواقعی که مشکلات به شما هجوم می‌آورند، به مراتب کمتر باشد.

۱۰- محدودیت صفر (Zero Limits)

کتاب‌های مختلفی در زمینه‌ موفقیت و قانون جذب به بازار عرضه شده‌اند؛ ولی محدودیت صفر در واقع کتابی است که ماورای کتاب‌هایی از این دست است. این کتاب را می توان جزو بهترین کتاب‌های موفقیت دانست. نویسنده آن، جو ویتالی، از نویسندگان مشهوری است که در فیلم راز نیز ایفای نقش کرده است. این نویسنده کتاب‌های زیادی مانند هر دقیقه یک مشتری، عامل جذب، حضور در وضعیت صفر و غیره را نگاشته است. البته کتاب محدودیت صفر با همکاری دکتر ایهالیا کالاهولن نوشته و توسط انتشارات کتیبه پارسی به بازار عرضه شده است.

خلاصه کتاب محدودیت صفر

کتاب محدودیت صفر کتابی است که رازهایی از ساکنآن‌هاوایی و سنت‌های قدیمی آن‌ها را برملا می‌کند. این کتاب عنوان می‌کند که خاطرات و مسائل زندگی در ضمیر ناخودآگاه انسان ماندگار می‌شوند و بدین صورت بازپخش آن‌ها دائماً باعث می‌شود تا مشکلات تکراری سر راه انسان قرار گیرد. با پاک کردن این خاطرات که به معنای پاک‌سازی درون است، الوهیت درون هر کسی، بهترین راه را در زندگی به وی نشان می‌دهد و همین امر سبب می‌شود تا بتوانند از بازپخش خاطرات و بروز مشکلات مجدد جلوگیری کنند. کتاب حضور در صفر، تکمیل کننده‌ای از این کتاب پربار است که توصیه می‌شود پس از خواندن محدودیت صفر، حتماً خواندن آن را هم از یاد نبرید.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.