درخواست مشاوره تماس

جشنواره

مقدمه‌ای بر سیستم معاملاتی ایچیموکو

بورس در شیراز
account_circle معین تقی زادهaccess_time 13 دسامبر 2019
نمودار ایچیموکو:

نمودار ابری ایچیموکو (Ichimoku Cloud Chart)سبک نسبتاً جدیدی از تحلیل تکنیکال بورس  است. که در دهه ۱۹۳۰ میلادی توسط یک روزنامه‌نگار ژاپنی اختراع شد. او ۳۰ سال از عمر خود را برای بهبود این سیستم صرف کرد .و بعد از اطمینان یافتن از نتیجه کار، آن را در دهه ۱۹۶۰ میلادی در اختیار عموم گذاشت. که بعدها توسط معامله‌گران غربی توسعه پیدا کرد.

بورس در شیراز

هدف موسسه کار آفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستندکه سعی شده .در این مقاله در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز بطور مختصر پاسخ داده شود. پس تا پایان با ما همراه باشید.

ابزاری برای تحلیل تکنیکال جامع

ایچیموکو یک ابزار تحلیل تکنیکال جامع است. که هدف از این سیستم فراهم آوردن یک نمای سریع از قدرت، تمایل و اندازه حرکت رونددر یک نگاه است. این سیستم قابلیت ارائه خطوط حمایت ومقاومت جهت و قدرت روند. تعریف نقطه ورود و خروج را دارد. علاقه‌مندان به ایچیموکو اعتقاد دارند که این سیستم به‌تنهایی نیازهای یک تریدر را برطرف می‌کند.

 

اجزای اصلی اندیکاتور ایچیموکو:
 • کندل‌های شمعی
 • تنکانسن Tenkan Sen (turning line)-
  • (Highest High+Lowest Low) ÷ 2 for the past 9 periods
   • میانگین متحرک کوتاه یا آبی‌رنگ:
   • این خط به خط برگشت معروف است. نحوه محاسبه به این صورت است که میانگین بیشترین و کمترین قیمت را در بازه زمانی ۹ روزه محاسبه می‌کنند.کیجون‌سن Kijun Sen (Standard Line) (Highest High+Lowest Low) ÷ 2 for the past 26 periods
    • میانگین متحرک بلند یا قرمز رنگ
    • به این خط، خط استاندارد گفته می‌شود. نحوه محاسبه به این صورت است که میانگین بیشترین قیمت را با کمترین قیمت در دوره زمانی ۲۶ روزه محاسبه می‌کنند.
 • چیکو اسپن Chikou Span (Lagging Line) –
  • Current Closing Price Time-Shifted Backwards (Into The Past) 26 Periods
  • نمودار خطی قیمت یا خط سبز رنگ:
  • این خط به خط تأخیری شناخته می‌شود و نحوه محاسبه آن به این صورت است که قیمت بسته شدن امروز نمایانگر قیمت ۲۶ روز گذشته است.
 • سنکو اِی Senkou Span A (1st Leading Line) (Tenkan Sen + Kijun Sen) ÷ 2 Time-Shifted Forwards (Into The Future) 26 Periods
  • خط سبز پر رنگ روی ابر – برآورد ۲۶ کندلی میانگین‌های تنکن‌سن و کیجون‌سن:
  • سنکو بی SENKOU SPAN B (“2nd leading line”) –(Highest High+Lowest Low) ÷ 2 For The Past 52 Periods. Time-Shifted Forwards (Into The Future) 26 Periodsخط قرمز پررنگ روی ابر– برآورد ۲۶ کندلی میانگین اوج و کف قیمتی ۵۲ کندل اخیر.
 • بری از کاربردهای اندیکاتور ایچیموکو
  • شناسایی روند سهمبررسی نقاط حمایت و مقاومتشناسایی جهت و قدرت روندبدست آوردن. اطلاعات مهم از سهم در بازه زمانی کوتاهسیگنال‌های .مبنی بر ورود و خروج از سه مشخص کردن حد ضررشناسایی نقاط برگشت قیمت سهم.
   ۱- کمان فیبوناچی‌(Fibonacci Arcs)

   استفاده از این ابزار  بورس همانند حالت فیبوناچی اصلاحی RET است، در واقع برای یک‌ روند که می‌تواند صعودی یا نزولی باشد، می‌توانیم نقاط حمایت یا مقاومت را به دست بیاوریم.

  • ۲- بادبزن فیبوناچی‌(Fibonacci Fan)

   این ابزار بورس نیز همانند کمان فیبوناچی برای تعیین محدوده حمایت یا مقاومت استفاده می‌شود و تنها فرق آن این است که در حالت قبلی به‌صورت کمان نمایش داده می‌شود و در این حالت به‌صورت خط است..

   ۳- فیبوناچی زمانی‌(Fibonacci Time Extension)

   این ابزار برای به دست آوردن. نقاطی است که احتمالا از لحاظ زمانی جز نقاط عطف‌(کلیدی) به‌شمار بیایند، بنابراین یکی از کارهایی که انجام می‌دهد .به شما این امکان را می‌دهد که زمان را نیز پیش‌بینی کنید. زمانی که در آن تغییر جهت رخ می‌دهد. برای رسم این ابزار کافی است که نقطه حداکثر و حداقل یک کندل را به هم وصل کنید؛ که در این‌بین یک سقف و یک کف همانند حالت‌های پیشین داریم. یادآوری می‌شود که فاصله زمانی بین ستون‌ها مبین اعداد سری فیبوناچی است.

  • ناحیه پر پتانسیل بازگشتی The potential reversal zone confirmation (PRZ)

   هنگامی‌که فیبوناچی‌های از هر نوع در یک نقطه ظاهر می‌شوند.  یک ناحیه‌ی پر پتانسیل بازگشتی را نشان می‌دهد .که نشانگر بازگشت قیمت‌ها است. در واقع با توجه به‌رسم ابزار فیبوناچی هنگامی‌که چند سطح در کنال سایر عوامل همگرا می‌شوند . یک ناحیه معتبر را تشکیل می‌دهند .در این روش باید از تایم‌های کوچک‌تر نیز استفاده کرد.(min30/60/15‌) تا بر اعتبار ناحیه برگشتی بیفزاید.(تایم‌های کوچک‌تر سریع‌تر شکسته می‌شوند).

   نکات مهم در ترازهای فیبو

   ۱سقف‌ها و کف‌هایی که وجود دارد را با رسم فیبو های مختلف استفاده کرده. و نقاط prz را شناسایی کنیم.۲وجود الگوهای شمعی بر روی تراز مهم است و بررسی کنید .که سطح با کندل شکسته شده است؟۳نقاط پایانی نباید از تراز عبور کنند یا حداکثر کمی نفوذ داشته باشیم. و درصورتی‌که نفوذ جدی باشد .باید منتظر کندل بعدی بود و از روی آن تصمیم گرفت.۴الگوهای قیمتی‌(کلاسیک).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.