درخواست مشاوره تماس

جشنواره

موسسه کارآفرین

آوای مشاهیر

هیچ گاه مقدار حقوقت را با اندازه استعدادت اشتباه نگیر…!

کتاب تحلیل تکنیکال و معرفی 8 منبع/کلاس آموزش بورس در شیراز

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر اولین برگزار کننده دوره آنلاین در ایران

نکات لازم بری خواندن کتاب تحلیل تکنیکال

مهارت‌های ذهنی کلید موفقیت در معاملات

حتی اگر متد معاملاتی‌تان احتمال سود بالایی را برایتان محقق می‌سازد.

عملکرد تریدرها

تریدرها عموماً معاملاتشان را با روشی که به آن‌ها وعده و امیدواری زیادی می‌دهد آغاز می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند درآمدی مستمر برای خودشان درست کنند

شناخت روانی

آنچه واقعاً باید انجام دهند، شناخت بیشتر خودشان و نحوه واکنششان در بازار است

سودآوری در معاملات

کسب سود از معاملات، نیازمند داشتن مهارت‌های ذهنی، شناخت و درک این حقیقت است که هر معامله، نتیجه‌ای تصادفی دارد؛ ضمن اینکه معامله‌گر تا آخرین لحظه و پایان کار، نمی‌داند چه نتیجه‌ای در انتظارش است

استراتژی مناسب

داشتن استراتژی مناسب بسیار مهم است اما مهم تر از آن پایبند بودن به استراتژی برای رسیدن به سود مناسب است

حقیقت معامله گری

حقیقت بزرگ‌تر این حقیقت است که اگر آن‌ها بدون خطا متد معاملاتی‌شان را در سری‌های معاملاتی پیاده کنند، درنهایت، سود خواهند کرد.

آموزش های مرتبط

فرصت ها تکرار نمی شوند، زمانی که باران طلا می بارد سطل زیر آن بگذار نه یک قاشق!

جلسات اول هر دوره آموزشی را رایگان تماشا کنید.

کتاب تحلیل تکنیکال

منظور از تحلیل تکنیکال و کتاب تحلیل تکنیکال، استفاده از برنامه‌هایی راهبردی برای بررسی و شناسایی زمینه‌ها و فرصت‌های مناسب برای انجام سرمایه گذاری با استفاده از آنالیز کردن داده‌های مختلف است.

 بطور مثال داده‌هایی که مورد تحلیل و تفسیر قرار می‌گیرند می‌توان به نوسانات قیمتی و کتاب تحلیل تکنیکال حجم معاملات، پیش‌بینی‌های آینده برای انجام معاملات، تخمین میزان سود و ضرر و… اشاره می کند و تشخیص می دهد . آنالیز فنی بازارهای مالی و معاملاتی در قدم نخست از طریق بررسی نمودارها، عملکرد بازار، قیمت‌ها و میزان سود و بهره  و کتاب تحلیل تکنیکال انجام می گردد برای خواندن ادامه مقاله با ما همراه باشید.

عملکرد کتاب تحلیل تکنیکال

عملکرد بازار را می‌توان سنگ‌بنای کتاب تحلیل تکنیکال دانست. تا زمانی که درک درستی از این مسئله نداشته باشید، انجام امور دیگر در این زمینه را می‌توان بیهوده فرض کرد. یک تکنسین تحلیل تکنیکال بر این باور است .که هر چیزی اعم از جغرافیا، اوضاع سیاسی، موضوعات روان‌شناختی و خیلی از مسائل دیگر در قیمت‌های موجود در بازار منعکس می گردد چرا که باید به خود بازار دقت کنیم.

پس  مطالعه‌ی دقیق وضعیت نرخ‌ها در بازار همه‌ی آن چیزی  میباشد. که به آن احتیاج داریم. اگرچه این مسئله یک فرضیه میباشد.، اما زمان زیادی برای اثبات عکس این موضوع صرف شده. که نتیجه‌ای در پی نداشته است. تمام تکنسین‌ها در کتاب تحلیل تکنیکال بر این باورند که تغییر در قیمت‌ها پیرو عرضه و تقاضا میباشد.

 

اساس تحلیل تکنیکال

اگر تقاضا بیش از عرضه باشد، قیمت‌ها باید بالا می‌روند. اگر عرضه بیش از تقاضا باشد، قیمت‌ها باید سقوط کنند. این تغییرات اساس تمام پیش‌بینی‌های اقتصادی و اساسی در کتاب تحلیل تکنیکال میباشد. از نظر یک تحلیل‌گر اگر قیمت‌ها رو به افزایش باشند، .به هر دلیلی، تقاضا باید از عرضه فراتر رود و اصول بنیادی سیری صعودی داشته باشند و بالعکس.

کتاب تحلیل تکنیکال برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان، متخصصان و فعالان در زمینه‌های سرمایه گذاری، بازارهای مالی و… می‌توانند .با استفاده از محتوای این کتاب  تحلیل تکنیکال با مبانی و اصول  کتاب تحلیل تکنیکال و بررسی نمودارها آشنا شوند و کلیه الگو‌ها و نظریاتی را بیاموزند که تاکنون در این زمینه ارائه شده است.

آموزش 0 تا 100 تحلیل تکنیکال را بصورت ویدیویی در سطح تحلیل گری بیاموزید

آن چه در کتاب تحلیل تکنیکال میخوانیم

همان‌طور که می‌دانید در تحلیل تکنیکال تمرکز بر روی تغییرات قیمت  و تمرکز بر روی خود قیمت است. در تحلیل بنیادی عوامل اقتصادی مانند عرضه و تقاضا مؤثر واقع می گردند. و باعث می‌شوند که قیمت‌ها بالا، پایین یا ثابت بمانند. ارزش ذاتی در اینجا همان چیزی میباشد. که اصول بنیادین از آن با نام قانون عرضه و تقاضا یاد می‌کنند. اگر ارزش ذاتی چیزی زیر قیمت موجود در بازار باشد پس گران‌قیمت میباشد. و ارزش فروختن دارد. و برعکس این موضوع هم امکان‌پذیر میباشد.