درخواست مشاوره تماس

جشنواره

چرا باید این دوره آموزشی را انتخاب کنیم؟

با توجه به کارکردهای مهم گواهی سپرده سکه طلا .و بیشتر بودن دامنه نوسان سکه یک روزه شاهد توجه روزافزون به این ابزار از سوی فعالان بازار سهام و اوراق بهادار هستیم.اما باید به این نکته نیز توجه داشت که طبیعتاً قوانین معامله در این بازار کمی متفاوت است. حرفه‌ای شدن در این زمینه، نیازمند کسب تجربه و مهارت است.شما فقط کافیست که بتوانید ذهنیت خود را به نحوه دسترسی شکل داده و آماده کنید. تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در کمترین زمان ممکن با کسب دانش بیشتر در کتاب ها و دوره های مناسب به انتقال تجربه از افراد موفق بازارهای مالی و کسب تجربه توسط خودتان به دانش بالایی برای رسیدن به موفقیت دست یابید.

این دوره چه کمکی می تونه به من بکنه ؟

گواهی سپرده کالایی سکه طلا در سال ۱۳۹۴ با هدف کاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری خرید سکه و همچنین شفافیت و کشف قیمت رسمی سکه معرفی شد. معامله‌گران با خرید و فروش گواهی سپرده کالایی سکه از طریق سامانه‌های معاملاتی می‌توانند از مزایایی مانند کارمزد پایین‌تر در خرید و  فروش، معافیت مالیاتی، امکان وثیقه‌گذاری گواهی برای دریافت تسهیلات، از بین رفتن ریسک نگهداری سکه و همچنین انتقال نقدینگی به بازار و رصد آن بهره‌مند شوند. فرصت‌های آربیتراژ در همه جا وجود دارد با شرکت در این دوره آموزشی با ابزارهای مالی بدون ریسک بیشتر آشنا شوید.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

با رشد نرخ تورم، پول کشور در معرض کاهش ارزش قرار می‌گیرد. اگر افراد نقدینگی خود را در بازار مناسب سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند این کاهش ارزش را پوشش دهند. بازارسرمایه‌ این هدف را می‌تواند به خوبی محقق کند. با سرمایه‌گذاری در بازار بورس کالا، ارزش دارایی فرد در مقابل تورم حفظ می‌شود. شما در این دوره حتی اگر هیچ دانشی از گواهی سپرده کالایی سکه طلا نداشته باشید در آخر این دوره به دانش یک معامله گر حرفه ای دست پیدا خواهید کرد . معامله گری در بازار سرمایه، یک شغل و مهارت است و شما با پرداخت این مبلغ کم و شرکت در این دوره آنلاین یک شغل دارید و یک مهارت یاد می گیرید. مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه یک اصولی دارد ، که این دو موضوع راز موفقیت یک معامله گر است، در این دوره آموزشی موارد ذکر شده را یاد خواهید گرفت. در ترید همه ضرر می کنند ولی راز یک تریدر واقعی این است، میزان سود از میزان ضررهایش بیشتر است.

دوره گواهی سپرده سکه طلا و آربیتراژ

قیمت اصلی : 1.700.000  تومان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.4]

ویژگی های دوره

 75 دانشجو

نوع دوره : وبینار و آنلاین 

پیش نیاز دوره  : بدون پیش نیاز

زبان : فارسی

تاریخ شروع : 1400/08/15

5 جلسه 2 ساعته

بیش از 10 ساعت 

روش دریافت : نمایش آنلاین 

پشتیبانی : 1 ماه مشاوره غیر حضوری

           درآمد روزانه 1 میلیون تومان 
   در بازار امن و آنلاین گواهی سپرده سکه طلا

بازدید : 4.5k  |  دیدگاه : 0

نمونه آموزش و تحلیل دانش پژوهان 

گواهی سپرده سکه طلا

نظم داشتن، تسلط بر خود و مهار عواطف، از عوامل اصلی موفقیت هستند.

با این حال این ویژگی‌ها ذاتی نیستند و باید آن‌ها را با آموختن تمرین‌های ذهنی مشخص کسب کنید. یاد گرفتن این تمرین‌های ذهنی اغلب به شکل آزمون و خطا صورت می‌گیرد که ممکن است بسیار پرهزینه و پر از درد و رنج‌های روانی باشد. مهم‌ترین مشکل شیوۀ آزمون و خطا در بازار این است که اکثر مردم، پیش از به پایان رساندن پروسۀ یادگیری، همۀ سرمایۀ خود را از دست می‌دهند. معامله‌گرانی هم که پول کافی جهت ادامه مسیر و معاملاتشان را دارند، هیچ‌گاه از اثرات طولانی‌ مدت و مخرب روانی این مرحله نجات نمی‌یابند. بنابراین اگر می‌خواهید معامله‌گری حرفه ای محسوب شوید، باید بردبار باشید و عواطف خود را مدیریت کنید!

در بورس آنچه که انجام می دهید بسیار مهم تر است از آنچه که می دانید. در این گام شما خواهید آموخت چگونه از دانش خود به بهترین شکل استفاده کنید.

تفاوت گواهی سپرده سکه با سکه فیزیکی چیست؟

گواهی سپرده یک نوع ابزار مالی است. گواهی سپرده انواع مختلفی دارد. برای مثال گواهی سپرده سکه طلا، حکم مالکیت سکه فیزیکی طلا برای صاحب اوراق را دارد. اوراق گواهی سپرده سکه قابلیت انتقال به غیر را ندارند .در صورت گم‌شدن یا سرقت این اوراق، مشکلی پیش نمی‌آید. چون سکه یک روزه تنها به صاحب مشخصات اوراق تحویل داده می‌شود. بنابراین هیچ دغدغه و نگرانی برای نگه‌داری این اوراق در منزل وجود ندارد. از نکاتی که این شیوه سرمایه‌گذاری را جذاب‌تر می‌کند .این است که برای سرمایه‌گذاری از این طریق نیاز به داشتن کد بورس کالا نیست .و با کد بورس اوراق بهادار هم می‌توان خرید خود را انجام داد.

آربیتراژ چیست ؟

آربیتراژ (Arbitrage) به زبان ساده این است .که هرگاه قیمت کالایی در دو بازار ( دو مکان مختلف و یا دو سررسید زمانی مختلف) متفاوت باشد. به مفهوم کسب سود از اختلاف قیمت در دو یا چند بازار با مجموعه تراکنش های مالی‌ سود بدون ریسک محقق شود. ولی باید توجه داشت که آربیتراژ به صورت آکادمیک به مجموعه تراکنش های مالی‌ اطلاق می شود، که در هیچ حالتی باعث زیان نشده، و حداقل باعث سود شود. به عبارتی آربیتراژ به طور ایدآل یک معامله بدون ریسک (Risk Free) است.

انگیزه خرید از بازار ارزان و فروش در بازار گران‌تر برای معامله گران ایجاد می‌شود. در این شرایط معامله گران اقدام به محاسبه سود حاصل از آربیتراژ نموده و در صورت به‌صرفه بودن، اقدام به آربیتراژ می‌نمایند.

همه چیز درباره معاملات گواهی سپرده سکه طلا/ با کد بورسی، سکه بخرید.

خرید اوراق سکه چه مزیتی نسبت به خرید سکه فیزیکی دارد؟
 • در خرید اوراق گواهی، ریسک‌های ناشی از تقلبی بودن سکه و یا ریسک‌های مرتبط با نگه‌داری سکه فیزیکی، وجود ندارد.
 • امکان معامله آنلاین و آسان از دیگر مزیت‌های خرید اوراق سکه است.
 • مزیت سوم، کارمزد کمتر معامله این اوراق در بازار بورس هست. معامله سکه فیزیکی در بازار بین یک تا دو درصد کارمزد دارد درحالی‌که کارمزد خرید یا فروش اوراق سکه ۰٫۰۰۱۲۵ (۰٫۱۲۵ درصد) و کارمزد خریدوفروش باهم ۰٫۲۵ درصد هست که بسیار کمتر از کارمزد بازار فیزیکی سکه هست.
 • مزیت چهارم آن است که برخلاف بازار فیزیکی طلا که خریدوفروش تنها بین دو نفر صورت می‌گیرد، در بازار بورس تعداد بازیگران بسیار بیشتر بوده و رقابتی‌تر است. رقابتی بودن به شفافیت بازار کمک شایانی می‌نماید.
مزیت راه‌ اندازی سیستم گواهی سپرده کالایی برای سکه
 • معاملات گواهی سپرده از مالیات معاف است.
 • ایجاد بستری امن برای خریدوفروش سکه و انتقال پول مربوط به آن، از اهداف بورس کالای ایران در ورود به معاملات گواهی سپرده سکه طلا است. معاملات به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
 • در این معاملات دارنده گواهی بانام، امکان معامله و نگهداری را دارد و نیازی به حمل و نگهداری سکه را ندارد. از طرفی تحویل فیزیکی سکه نیز در صورت درخواست دارنده آن به فاصله یک روز انجام می‌پذیرد و ریسک جابجایی این کالا را کاهش می‌دهد.
 • معاملات گواهی سپرده سکه، کارمزدی به‌مراتب کمتر از کارمزد صرافی‌ها دارد و نوسانات مربوط به شرایط خاص را نیز ندارد.
 • معاملات در بستر بازار و قوانین عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد و خریداران و فروشندگان در بازار رقابتی حضور دارند.
 • گواهی قابلیت آن را دارد تا به پشتوانه آن بتوان از بانک یا مؤسسات مالی، تسهیلات اخذ کرد.
تفاوت معاملات گواهی سپرده با سهام عادی

مکانیسم خریدوفروش گواهی سپرده سکه طلا در سامانه آنلاین تقریباً مشابه خریدوفروش سهم عادی است و نماد آن در سایت مدیریت فناوری بورس قابل‌مشاهده است؛ اما تفاوت‌هایی هم دارد.

 • برای خرید سهام، با انتخاب نماد آن لازم است قیمت و حجم موردنظر در زمان ارسال سفارش درج شود؛ اما برای خرید گواهی سپرده بجای حجم سفارش مدنظر، باید حاصل‌ضرب آن را در عدد ۱۰۰ وارد کرد. به‌عنوان‌مثال برای خرید ۱ گواهی سپرده باید عدد ۱۰۰ در بخش حجم سفارش ثبت گردد. همچنین قیمت واحد درج‌شده در سفارش برابر است باقیمت مجاز سکه (طبق تابلوی عرضه و تقاضا) تقسیم‌بر عدد ۱۰۰.
 • معاملات این اوراق گواهی سپرده به‌طورمعمول در بازه زمانی 10:30 الی15:00 روزهای کاری بورس اوراق بهادار (شنبه تا چهارشنبه) انجام می‌شود؛ اما معاملات سهام عادی به‌طورمعمول در بازه زمانی 9 صبح الی 12:30 ظهر روزهای کاری صورت می‌پذیرد.
 • دامنه نوسان سهام عادی در بازار بورس و فرابورس برای اکثر نمادها ۵±% است؛ اما دامنه نوسان گواهی سپرده سکه طلا ۱۰±% است.
 • با فروش سهام عادی، ۲ روز کاری بعد پول از حساب معاملاتی مشتری قابل‌برداشت خواهد بود؛ اما پس از فروش اوراق گواهی سپرده، یک روز کاری بعد، می‌توان پول حاصل از فروش را برداشت کرد.
 • معاملات سهام در زمان فروش ۰٫۵% مالیات در بردارد ولی معاملات گواهی سپرده فاقد مالیات است.
فرایند انجام معاملات، تسویه و تحویل سکه یک روزه

افرادی که تمایل به خرید یا فروش سکه یک روزه از طریق گواهی سپرده سکه دارند، می‌توانند از طریق سازوکار بورس اوراق بهادار، معامله خود را انجام دهند. برای این کار داشتن کد بورسی الزامی است. اگر فرد نام کاربری سامانه معاملات برخط آنلاین (سهام) را نیز داشته باشد، می‌تواند بدون مراجعه به شعب کارگزاری‌ها، معامله خود را از طریق سامانه معاملات برخط به‌ راحتی انجام دهد. بنابراین با داشتن کد بورسی مشتری می‌تواند از طریق کارگزاران دارای مجوز گواهی سپرده سکه کالایی، اقدام به معامله این اوراق نماید. نحوه خرید اوراق همانند سهام است؛ یعنی چنانچه گفته شد، مشتری می‌تواند به‌صورت حضوری یا آنلاین، اوراق مدنظر خود را خریداری نماید. شایان ذکر است برای خرید این اوراق، مشتری باید حساب معاملاتی خود را به میزان کافی شارژ نماید. در صورتی‌ که مشتری به‌صورت حضوری اقدام به خرید یا فروش کند، لازم است علاوه بر واریز وجه موردنیاز، فرم درخواست خرید یا فروش خود را نیز تکمیل کرده و تحویل کارگزاری دهد. هر گواهی سپرده شامل ۱ سکه است.

مدیریت تاکتیک معاملات آربیتراژ ( مدیریت ریسک و بازده )

سکه‌های خریداری شده در قالب گواهی سپرده طلا در انبارهای مورد تایید بورس کالا نگهداری می‌شوند.

در این آدرس http://www.ime.co.ir/coin-warehouse.html می توانید پنج انبار خزانه بانک ها را مشاهده کنید. نکته حائز اهمیت این است که بانک ها به عنوان خزانه این کالای سرمایه ای، دخل و تصرفی در قیمت ها ندارند و تنها عملیات انبارداری سکه ها و صدور گواهی های مبتنی بر این کالا را انجام می دهند.مکان این انبارها که در واقع خزانه بانک ها هستند.

بسته به اینکه گواهی سپرده خود را از کدام بانک و با چه تحلیلی خریده‌اید و یا سکه خریداری شده از بازار آزاد را به کدام بانک تحویل داده و در قبال آن گواهی سپرده دریافت کرده اید، مدیریت دارایی فرق دارد.

تفاوت دیدگاه در مدیریت سرمایه و نحوه سرمایه گذاری با عواملی مثل نقد شوندگی، حجم سرمایه‌گذاری، سیاست های کلان پولی، مالی و ارزی از جمله مواردی است که با شرکت در دوره گواهی سپرده  سکه طلا با آن آشنا خواهید شد.

تفاوت تریدر و سرمایه گذار در بورس چیست؟

سرمایه گذاران با دیدی بلند مدت به بازار نگاه می کنند و آینده و رشد یک شرکت را طی سالها و حتی ده ها بررسی می کنند. در مقابل تریدر ها، برای آنکه بتوانند از نوسانات بازار سود بدست آورند، بازار های رو به رشد و سقوط را در بازه های زمانی کوتاه تر بررسی می کنند.

وقتی بخواهید در بورس تبدیل به یک معامله گر حرفه ای شوید، باید تمامی اطلاعات مربوط به آن را بدانید، شما تنها نمی‌توانید با استفاده از یک روش تحلیلی به موفقیت لازم دست پیدا کنید. به همین دلیل گروه آموزشی موسسه کارآفرین آوای مشاهیر روش های تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، روانشناسی بازار و مدیریت سرمایه و ریسک را در دوره  تخصصی آموزش بورس، گواهی سپرده سکه طلا با هم ادغام کرده و در اختیار علاقمندان قرار داده است.

من هم می‌توانم!

دوره «گواهی سپرده سکه طلا» به طور کامل به کاوش، تحلیل و سپس سازماندهی ذهن و روان با فرایند یادگیری گام به گام می پردازد.

این فرآیند ما را از طریق مراحل لازم برای بدست آوردن موفقیت در محیط بازار هدایت می کند. این دوره توضیح می دهد چه مهارت هایی لازم است و چه گونه باید آن ها را فرا بگیریم.

گواهی سپرده سکه طلا راهنمایی جامع برای فهم این نکته است که برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق در بازار های مالی نیاز به خودشناسی، انضباط و بازنگری شخصیتی است. این دوره  یک راهنمای گام به گام برای “تطبیق” با موفقیت در موقعیت های غیر معمول روانی بازارهای داخلی و جهانی است.

“چه فکر کنیم می توانیم و چه فکر کنیم نمی توانیم، در هر دو صورت حق با ماست.”

ایمان داشته باشیم که می توانیم موفق شویم و از میان موانع مختلف راهی خواهیم یافت.

اگر ایمان نداشته باشیم تنها به دنبال بهانه خواهیم بود. بزرگترین محرک توانمندی به چالش کشیدن همیشگی خویشتن بوده است.