درخواست مشاوره تماس

جشنواره

بهترین روش های سرمایه گذاری در خودرو کدامند؟

account_circle معین تقی زادهaccess_time 21 جولای 2020

بهترین روش های سرمایه گذاری در خودرو کدامند؟

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

اینها پرسش هایی هستند که سعی شده در این مقاله در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده است . به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

شاید اگر قرعه‌کشی‌ها و فروش‌های دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران را در سال ۹۹ مرور کنید متوجه حضور مردم در این بازار خواهید شد. اما آیا مردم با روش‌های سرمایه‌گذاری در بازار خودرو آشنا هستند و اصول ورود به این بازار را می‌دانند؟ در این مقاله قصد داریم تا جز به جز بازار خودرو را مرور کرده روش‌های سرمایه‌گذاری در این بازار را نیز معرفی کنیم. هرچند به دلیل محدودیت‌های قانونی دولت در هفته‌های گذشته برای کسانی که به دنبال احتکار خودرو هستند این بازار با نگرانی‌هایی هم از سوی سرمایه‌گذاران روبرو شده است، اما احتکار تنها روش سرمایه گذاری در خودرو نیست. آشنایی با این روش‌ها می‌تواند دید بهتری از این بازار را برای شما باز نماید.

کسب سود با سرمایه گذاری در خودرو

سرمایه گذاری در خودرو ابعاد مختلفی دارد. خرید خودرو برای گران‌تر شدن سطحی‌ترین روشی است که برای کسب سود در این بازار وجود دارد. با توجه به محدودیت‌های جدید برای خرید خودروهای نو از سوی دولت، استفاده از این فاکتور در سرمایه‌گذاری در بازار خودرو نیز از بین رفته است. با این تفاسیر سرمایه گذاری در خودرو چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ خرید خودروهای کارکرده داخلی و خارجی به قصد کسب سود، تعمیر و صافکاری خودروهای رنگ و رو رفته با مشخصات فنی سالم و بازار اجاره خودرو ازجمله روش‌هایی هستند که می‌توانید در بازار خودرو از آن‌ها برای کسب سود بهره ببرید. این موارد نشان می‌دهد که بازار خودرو بسیار جذاب‌تر و گسترده‌تر از آنی است که کاربران تصور دارند.

بازار خودرو بازار ناشناخته ها

خودرو وسیله‌ای است که امروزه در هر خانه‌ای چند مدل آن دیده می‌شود. بیشتر از اینکه با مشکل کمبود خودرو در ایران روبرو باشیم با مشکل کمبود فضای پارک در شهرهای بزرگ برای آن روبرو هستیم. اما برخلاف بازارهای دیگر سرمایه‌گذاری این بازار ناشناخته باقی ‌مانده است. برای مثال اگر از خود شما در حال حاضر درباره سودهای رایج در سرمایه گذاری در سکه، سرمایه گذاری در ، سرمایه گذاری در ارز و حتی سرمایه گذاری در مسکن بپرسیم، تا حدودی با اطاعات دست و پا شکسته و بعضاً هم دقیق می‌توانید پاسخ دهید. اما بازار خودرو چطور؟ این بازار بیشتر جولانگاه افراد حرفه‌ای‌تر شده و افرادی که به‌تازگی قصد سرمایه‌گذاری دارند کمتر به سمت بازار خودرو کشیده می‌شوند. همین امر باعث شده تا فضا برای رشد در این بازار وجود داشته باشد. کسب سودهای منطقی و تضمین شده مهم‌ترین ویژگی است که در بازار خودرو می‌توانید انتظار داشته باشید. برخلاف سایر بازارهای سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاری در خودرو بسیار مطمئن‌تر و با حاشیه سود معقولی است. بر فرض اینکه شما سلطان خودرو نیستید و در حد معقول می‌توانید وارد این بازار شوید، سودهای حاصل از آن می‌تواند فراتر از نرخ تورم رشد نماید و کسب‌وکار خوبی برای شما باشد. اما لازمه آن اطلاع از اصول ورود به چنین بازاری است که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مزایا و معایب بازار خودرو

قبل از پرداختن به اصول سرمایه گذاری در خودرو لازم است تا مزایا و معایب این بازار را در یک نگاه کلی با هم مرور نماییم.

مزایای بازار خودرو

  • گنجایش‌های لازم برای ورود همه:

این بازار هنوز استعداد زیادی برای توسعه دارد. از این رو کاربران می‌توانند به راحتی و بدون نگرانی به آن ورود نمایند.

  • استعداد مناسب برای رشد:

هرچند در سال‌های اخیر قیمت خودروهای داخلی و خارجی رشدهای نجومی داشته‌اند اما شواهد و قرائن حاکی از این دارد که این اعداد نیز در آینده‌ای نه‌چندان دور دوباره ارتقا خواهند یافت.

  • امکان ورود با سرمایه‌های محدود:

برخی از روش‌های سرمایه گذاری در خودرو باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی در این بازار با سرمایه‌های محدود وارد شوید.

  • عدم نیاز به دانش خیلی زیاد:

برخلاف بازارهای مالی مانند بازار طلا و سکه که حتماً بایستی با تمهیدات و آموزش‌های ویژه به آن‌ها ورود کرد، بازار خودرو برای ورود نیاز به دانش خیلی زیادی ندارد. از این رو به راحتی می‌توانید در این بازار ورود کرده و به کسب درآمدهای ثابت در آن بپردازید.

  • نقد شوندگی مناسب:

بازار خودرو در امروز روز ایران با نقد شوندگی مناسبی روبرو است. در حال حاضر مدل‌های متداول خودرو در بازار ایران با قیمت‌های منطقی در کمتر از چند روزمعامله می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.