درخواست مشاوره تماس

جشنواره

موسسه کارآفرین

آوای مشاهیر

هیچ گاه مقدار حقوقت را با اندازه استعدادت اشتباه نگیر…!

تحلیل شاخص کل بورس/کلاس آموزش بورس در شیراز

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر اولین برگزار کننده دوره آنلاین در ایران

تحلیل شاخص کل بورس ایران

مهارت‌های ذهنی کلید موفقیت در معاملات

حتی اگر متد معاملاتی‌تان احتمال سود بالایی را برایتان محقق می‌سازد.

عملکرد تریدرها

تریدرها عموماً معاملاتشان را با روشی که به آن‌ها وعده و امیدواری زیادی می‌دهد آغاز می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند درآمدی مستمر برای خودشان درست کنند

شناخت روانی

آنچه واقعاً باید انجام دهند، شناخت بیشتر خودشان و نحوه واکنششان در بازار است

سودآوری در معاملات

کسب سود از معاملات، نیازمند داشتن مهارت‌های ذهنی، شناخت و درک این حقیقت است که هر معامله، نتیجه‌ای تصادفی دارد؛ ضمن اینکه معامله‌گر تا آخرین لحظه و پایان کار، نمی‌داند چه نتیجه‌ای در انتظارش است

استراتژی مناسب

داشتن استراتژی مناسب بسیار مهم است اما مهم تر از آن پایبند بودن به استراتژی برای رسیدن به سود مناسب است

حقیقت معامله گری

حقیقت بزرگ‌تر این حقیقت است که اگر آن‌ها بدون خطا متد معاملاتی‌شان را در سری‌های معاملاتی پیاده کنند، درنهایت، سود خواهند کرد.

آموزش های مرتبط

فرصت ها تکرار نمی شوند، زمانی که باران طلا می بارد سطل زیر آن بگذار نه یک قاشق!

جلسات اول هر دوره آموزشی را رایگان تماشا کنید.

تحلیل شاخص کل در اسفند 1400

معاملات هفته دوم اسفند ماه سال 1400 بصورتی به پایان رسید که شاهد واگرایی نمادهای اصلی بورس تهران بوده ایم. به این ترتیب با وجود افت ۶/ ۰‌درصدی  تحلیل شاخص کل  در بورس ایران، نماگر هم‌‌‌‌‌‌وزن اما با رشد بیش از یک‌درصدی  نیز همراه شد. موضوعی که از اقبال بورس‌‌‌‌‌‌بازان و تحلیل شاخص کل  به گروه‌‌‌‌‌‌های کوچک و عمدتا ریالی بورس تهران حکایت می کرد و معامله گران با آن درگیر شدند، با این‌حال در مجموع دادوستدهای هفته‌‌‌‌‌‌ای که یک روز کاری نیز کمتر داشت،. سهامی به ارزش ۲۸۶‌میلیارد و ۴۴۲‌میلیون‌تومان از سبد سهام معامله‌‌‌‌‌‌گران خرد تالار شیشه‌‌‌‌‌‌ای به پرتفوی حقوقی‌‌‌‌‌‌ها منتقل گشت تا حقیقی‌‌‌‌‌‌ها برای بیست و هفتمین هفته متوالی فروشنده باقی بمانند و تحلیل شاخص کل بورس را چک کنند .

ولی از شتاب خروج این دسته از معامله‌‌‌‌‌‌گران از گردونه معاملات سهام کاسته شد که می‌تواند نکته‌‌‌‌‌‌ای امیدوارکننده برای پایان روند نزولی سهام باشد اما باید تا پایان نتیجه مذارات وین صبر کرد یا خیر؟.

تاثیر وین و جنگ بر تحلیل شاخص کل بورس

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین و ابهامات ناشی از اثرگذاری این موضوع نیز به شک و تردید سهامداران اضافه شده است.

در این فضای بوجود آمده جنگ روسیه و اکراین و انتظار برای مذاکرات وین اغلب کارشناسان شرکت‌کننده در نظر سنجی معتقدند بورس و تحلیل شاخص کل در هفته آینده و تا زمان مشخص‌شدن نتیجه مذاکرات وین  در مسیر کم‌نوسان به حرکت خود ادامه خواهد داد. اکثر سهامداران حاضر در نظر‌سنجی ولی احتمال افزایش قیمت‌ها را پیش‌بینی می‌کنند پس کمی صبر می کنیم تا نتیجه را در شاخص کل بورس ایران ببینیم.

نظر سهام داران درباره تحلیل شاخص کل بورس ایران

بازار کم نوسان در تحلیل شاخص کل

بازار کم‌نوسان: ۲۹‌درصد سهامداران و معامله گران حاضر در بورس ایران و حاضر در این نظر‌سنجی همچنین معتقد بوده اند. معاملات بورس در این هفته جاری بسیار  متاثر از برخورد محتاطانه معامله‌گران با مسائل متعدد این روزها از جمله حمله روسیه به اوکراین و نگرانی معامله گران از این حمله و، سرنوشت برجام و بودجه سال‌آینده و نگرانی بابت حذف ارز 4200، همچنان با جدال بین عرضه و تقاضای سهام دنبال شد. از نگاه این افراد تا مادامی که این ابهامات در بازار وجود داشته باشد احتمال حرکت در مسیر کم‌نوسان سناریوی احتمال بازار تحلیل شاخص کل خواهد بود .

بازار صعودی و تحلیل شاخص کل

بازار صعودی: ۴۴‌درصد سهامداران و معامله گران شرکت‌کننده در نظر‌سنجی روند صعودی را برای معاملات در هفته آینده در تحلیل شاخص کل بورس پیش‌بینی کرده‌اند.

این گروه دلایلی همچون افزایش قیمت نفت و افزایش احتمال رسیدن به توافق هسته‌ای را موجب بهبود وضعیت اقتصادی کشور و  در نتیجه آن  آن تقویت قیمت سهام عنوان  می کنند و معتقدند  تحلیل شاخص‌کل تحت‌تاثیر این شرایط پتانسیل کسب قله‌های بالاتر را نیز دارد.

 

بازار نزولی و تحلیل شاخص کل

بازار نزولی: ۲۷‌درصد از سهامداران  و معامله گران فعال تحلیل شاخص کل در این نظر‌سنجی ریزش قیمت‌ها در هفته‌ آینده را پیش‌بینی کرده‌اند. این سهامداران معتقدند احتمال اصلاح نرخ ارز در پی افزایش احتمال دستیابی به توافق هسته‌ای عامل فشار بر سهام می باشد. و از طرفی نگرانی‌ها از حمله روسیه به اوکراین نیز می‌تواند موجب عقب‌نشینی قیمت سهام گردد. بر همین اساس به‌نظر می‌رسد قیمت عمومی سهام در هفته جاری در مسیر نزولی حرکت کند باز هم باید دید.