درخواست مشاوره تماس

جشنواره

چرا باید این دوره آموزشی را انتخاب کنیم ؟

از اهرم مالی بازار آتی در مواقعی استفاده می‌شود که می‌خواهیم با واردکردن نیرویی کوچک، نتیجه‌ای بسیار بزرگ‌تر به دست ‌آوریم. افراد با هوش مالی بالا همواره به دنبال یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری با قابلیت اهرمی هستند. اهرم می‌‎تواند با تغییر در زمان، نتیجه نهایی، مواد اولیه و یا سرمایه اولیه، به سرمایه‌گذاران فرصت ثروتمند شدن بدهد؛ اما فراموش نکنید که استفاده اشتباه از وضعیت‌های اهرمی می‌تواند منجر به شکست‌های سنگین مالی شود، لذا افرادی با درجه ریسک‌پذیری بالاتر و هوش و دانش بالا همواره به دنبال سرمایه‌گذاری‌های با اهرم بالاتر هستند، بازار آتی به این‌ دلیل که منافع خریدار و فروشنده کالا را تأمین کرده و فرصت کسب سود را برای نوسان‌گیران نیز فراهم می‌کند، در جهان طرفداران زیادی دارد.

این دوره چه کمکی می تونه به من بکنه ؟

از جمله ویژگی‌های این معاملات می‌توان به تضمین معاملات توسط اتاق پایاپای و نبود ریسک اعتباری، معامله در بورس و شفافیت قیمت، هزینه اندک معاملات، استفاده از اهرم مالی برای خرید و فروش، نقدشوندگی بالای معاملات، استانداردسازی و معافیت مالیاتی نام برد. قراردادهای آتی به‌ دلیل ویژگی‌های خاص خود معمولاً دارای بازار ثانویه پررونق و با نقدشوندگی بالا هستند. .

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

همان طور که ذکر شد این بازار جذابیت های زیادی دارد. اما بدیهی است استفاده از مزیت‌‌های استثنایی این بازار نیازمند کسب دانش و تجربه کافی است. در بورس آتی کالا، قرار دادهای کالاهایی برای ماه های آتی مورد معامله قرار می گیرد و بدین روش تجار و کشاورزان می توانند دید بهتری از آینده قیمتی محصولات بدست آورند.به زبان خیلی ساده یک سری قرارداد خرید و فروش کالا در بورس کالا مورد معامله قرار می گیرد. قرارداد آتی قراردادی است که فروشنده براساس آن متعهد می ‌شود در سررسید معین (مثلا 30 فروردین ماه)، مقدار معینی از کالایی مشخص (طلا یا زعفران) را به قیمتی که الان تعیین می‌‌کنند بفروشد و در مقابل، طرف دیگر قرارداد یعنی خریدار متعهد می‌شود آن کالا را در آن زمان با آن مشخصات خریداری کند. دلیل اصلی جذابیت این بازار دو طرفه بودن آن و همچنین داشتن اهرم است. بازار آتی به رونق اقتصادی کمک شایانی می‌کند؛ زیرا از یک‌سو تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌توانند ریسک خود را کاهش دهند و از سوی دیگر، کسانی که تمایل دارند از نوسان قیمت سودهای کلان با ریسک بالا کسب نمایند می‌توانند با معاملات قانونی و مطمئن به هدف خود دست یابند.

دوره معاملات قرارداد آتی

قیمت اصلی : 2.900.000  تومان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]

ویژگی های دوره

 120 دانشجو

نوع دوره :  آنلاین 

  پیش نیاز دوره :بدون پیش نیاز

زبان : فارسی

تاریخ شروع : اطلاع رسانی می گردد

7 جلسه 2 ساعته

روش دریافت : نمایش آنلاین

پشتیبانی : مشاوره

عضویت باشگاه مشتریان

به مدت یک ماه هدیه دوره

بازدید : 4.5k  |  دیدگاه : 0

 معاملات قرارداد آتی چیست؟

قرارداد آتی به افراد این امکان را می‌دهد که اقدام به خرید کالایی کنند که در حال حاضر تصمیم به تحویل گرفتن آن ندارند و وجه آن را نیز در زمان تحویل پرداخت کنند. همچنین افراد می‌توانند کالایی که اکنون مالک آن نیستند را بفروشند و در آینده آن را به خریدار تحویل دهند و کسب سود کنند. قرارداد آتی، قراردادی دو طرفه است. به این معنی که سرمایه گذاران در این بازار می‌توانند علاوه بر افزایش قیمت، از کاهش قیمت ها نیز سود کسب کنند.

در قراردادهای آتی، برای جلوگیری از عدم انجام تعهد، طرفین مبلغی را به عنوان وجه تضمین پیش شرط قرارداد، نزد اتاق پایاپای بورس کالای ایران می‌گذارند و متعهد می‌شوند متناسب با تغییرات قیمت قرارداد، وجه تضمین را تعدیل کنند. معاملات آتی در کنار جذابیتی که دارند دارای ریسک‌های مالی بالقوه‌ای هستند که برای همه سرمایه گذاران مناسب نیست.

همه چیز درباره معاملات قراردادهای آتی کالایی

ویژگی قراردادهای آتی کالا (تماشا نمایید)

ابتدا به معرفی دو ویژگی مهم (مزیت) قراردادهای آتی می‌پردازیم که ماهیت بازار را شکل می‌دهد:

۱- وجود اهرم در معاملات (یعنی می‌توانیم با چندین برابر پول خود معامله کنیم).

۲- دو طرفه بودن بازار (هم از بالا رفتن قیمت می‌توان سود کرد و هم از افت قیمت‌‌ها).

 

  • اهرم مالی بازار آتی چیست و چرا این اهرم برای بورس بازان جذاب است؟

چنانچه می‌دانید از اهرم در مواقعی استفاده می‌شود که می‌خواهیم با وارد کردن نیرویی کوچک، نتیجه‌ای بسیار بزرگ‌تر بدست ‌آوریم. افراد با هوش مالی بالا همواره به دنبال یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری با قابلیت اهرمی هستند، اهرم می‌‎تواند با تغییر در زمان، نتیجه نهایی، مواد اولیه و یا سرمایه اولیه، به سرمایه‌گذاران فرصت ثروتمند شدن بدهد.

فراموش نکنید که استفاده اشتباه از وضعیت‌های اهرمی می‌تواند منجر به شکست‌های سنگین مالی شود، لذا افرادی با درجه ریسک‌پذیری بالاتر و هوش و ذکاوت بالا همواره به دنبال سرمایه گذاری‌های با اهرم بالاتر هستند.

  • دو طرفه بودن بازار آتی به چه معناست؟

در بازار فیزیکی (نقدی) افراد وقتی سکه طلا را خریداری می‌کنند این انتظار را دارند که قیمت افزایش یابد تا آنها با فروش در قیمت بالاتر سود کسب کنند. یعنی معامله‌گران فقط زمانی می‌توانند از بازار سود کسب کنند که قیمت‌ها رشد کند. ولی زمانی که قیمت طلا در حال کاهش است عملا نمی‌توانند انتظار سود داشته باشند، فقط می‌توانند در صورت دارا بودن سکه با فروش آن از ضرر یا افزایش آن جلوگیری کنند.

برخلاف بازار نقدی در معاملات قرارداد آتی، افراد می‌توانند هم در جهت افزایش قیمت و هم در جهت کاهش قیمت سود کسب کنند. یعنی وقتی قیمت افزایش می‌یابد افراد در قیمت پایین خرید خود را انجام داده و در قیمت بالاتر آن را به فروش می‌رسانند. از طرفی وقتی سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت‌ها کاهش خواهد یافت، در قیمت بالاتر اقدام به پیش‌فروش طلا کرده و پس از کاهش قیمت‌ها اقدام به خرید همان تعداد طلا می‌کنند و از اختلاف بین فروش و خرید منفعت کسی می‌کنند. این سبب می شود که بدون توجه به شرایط اقتصادی شما بتوانید با تشخیص درست جهت بازار از حرکت قیمت‌ها در هر طرف کسب سود کنید.

تفاوت بازار نقدی و بازار آتی (تماشا کنید)

در بازارهای آتی الزامی نیست که کالا یا دارایی به طور فیزیکی رد و بدل شود و برخلاف بازارهای نقدی، انتقال مالکیت فوری دارایی مطرح نمی‌شود. بنابراین در این بازارها بدون در نظر گرفتن این که فرد مالک دارایی باشد یا نباشد، قراردادها قابل خرید و فروش هستند. برخلاف بازارهای نقد که پشتوانه آن تحویل دارایی است، بازارهای معاملات آتی مبتنی بر تسویه نقدی است و یکی از اهداف آن، خرید و فروش دارایی در آینده است.

قراداد آتی مشخصات و ویژگی‌های زیر دارد:

• سررسید قرارداد معین است.

• نوع دارایی پایه قرارداد، معین است.

• مقدار دارایی پایه تعهد شده در قرارداد، معین است.

• قیمت دارایی پایه تعهد شده، معین است.

• هر دو طرف قرارداد، الزامات سپرده دارند.

• رویه تسویه حساب روزانه بر قراردادها حاکم است.

مزایای قراردادهای آتی (تماشا نمایید)

امکان پوشش ریسک (hedging) با هزینه کم.

امکان سود آوری در بازار نزولی (short sell).

 امکان ورود در بازارهای بزرگتر با سرمایه کم (leverage).

آربیتراژ (Arbitrage).

 

هوش مالی چیست ؟ (تماشا نمایید)

گروه دیگری معتقدند هوش مالی یعنی آن که بتوانید “شم اقتصادی” داشته باشید، یعنی بدانید امروز با وجود اوضاع اقتصادی حاکم بر جامعه و نیاز مردم و… انجام کدام روش‌ها و یا راه‌اندازی کدام نوع از کسب و کار می‌تواند به شما کمک نماید تا درآمد بیشتری کسب نمایید و به گونه‌ای بر کسب پول تمرکز کنید که سهل و ساده به سمت شما سرازیر گردد. البته این اتفاق مهم تنها با تغییر دیدگاه و افکار شما پیش می‌آید. پس با توجه به تعاریف بالا برداشت افراد مختلف از موضوع هوش مالی می تواند در موارد زیر خلاصه گردد:

در واقع اگر بخواهیم به صورت ساده در مورد هوش مالی صحبت کنیم ، هوش مالی به سه بخش تقسیم می شود.

1-ایجاد درآمد و ایجاد پول.

2- حفظ پول.

3- رشد پول.

در واقع با استفاده از کسب و کار و راه اندازی کسب و کار خانگی و یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، کارمندی و … ایجاد پول می کنیم و بعد از اون با مهارت های مدیریت مالی ، حفظ پول رو انجام می دهیم.  و در مرحله ی بعد که مرحله ی بسیار مهمی است، با استفاده از سرمایه گذاری های درست و آموزش سرمایه گذاری صحیح می توانیم پول خودمان رو رشد بدیم.

اساس ثروتمند شدن استوار بر سه اصل مهم است.

 . ذهنیت

. شخصیت

. مهارت

موسسه آوای مشاهیر پرچمدار آموزش ترید در ایران، شما را به تماشای رایگان آموزش بورس دعوت می نمایید.

تحلیل تکنیکال در برابر پیش بینی فاندامنتال_ تحلیل تکنیکال چیست؟ (تماشا نمایید)

در تحلیل تکنیکال انواع مختلف نمودار قیمت، چهارچوب زمانی و تأثیر حجم معاملات برای شما به تصویر در می آید، به منظور ایجاد توانایی تشخیص صحیح جهت حرکات قیمت و با کسب دانش تحلیل تکنیکال ثروت خلق خواهید کرد.(تماشا نمایید).

تفاوت اصلی بین یک تریدر و یک سرمایه گذار، زمانی می باشد که شخص دارایی را در اختیار  خود دارد. سرمایه گذاران تمایل دارند که افق زمانی طولانی تر داشته باشند ، در حالی که تریدرها  تمایل دارند تا برای دوره های کوتاه تر دارایی را برای سرمایه گذاری در روند کوتاه مدت نگه دارند. (تماشا نمایید).

من هم می‌توانم!

دوره «معاملات قرارداد آتی» به طور کامل به کاوش، تحلیل و سپس سازماندهی ذهن و روان با فرایند یادگیری گام به گام می پردازد.

این فرآیند ما را از طریق مراحل لازم برای بدست آوردن موفقیت در محیط بازار هدایت می کند. این دوره توضیح می دهد چه مهارت هایی لازم است و چه گونه باید آن ها را فرا بگیریم.

قرارداد آتی  راهنمایی جامع برای فهم این نکته است که برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق در بازار های مالی نیاز به خودشناسی، انضباط و بازنگری شخصیتی است. این دوره  یک راهنمای گام به گام برای “تطبیق” با موفقیت در موقعیت های غیر معمول روانی بازارهای داخلی و جهانی است.

“چه فکر کنیم می توانیم و چه فکر کنیم نمی توانیم، در هر دو صورت حق با ماست.

ایمان داشته باشیم که می توانیم موفق شویم و از میان موانع مختلف راهی خواهیم یافت.

اگر ایمان نداشته باشیم تنها به دنبال بهانه خواهیم بود. بزرگترین محرک توانمندی به چالش کشیدن همیشگی خویشتن بوده است.