درخواست مشاوره تماس

جشنواره

کلاس آموزش بورس در شیراز

سرمایه گذار کیست؟

کلمه سرمایه گذاری می‌تواند دامنه وسیعی از فعالیت‌ها را شامل شود. این کلمه می‌تواند شامل مواردی چون سرمایه گذاری در گواهی سپرده، اوراق قرضه، سهام عادی یا صندوق‌های مشترک سرمایه گذاری یا بازار طلا ،ارز رمز نگاری  ، ملک و یا بازار های موازی دیگر شود . گرچه کسانی که به صورت حرف‌های به سرمایه گذاری می‌پردازند از دارایی‌های دیگری، شامل گواهی خرید، برگ اختیار خرید و فروش سهام و دارایی‌های فیزیکی چون طلا و اشیاء قیمتی برای انجام سرمایه گذاری نیز استفاده می نمایند . سرمایه گذاری می‌تواند دارای درجات مختلف ریسک‌پذیری باشد و هر فردی،  شخصی با تحصیلات دانشگاهی و یا یک شهروند عادی، می‌توانند با توجه به شرایط خود از تصمیمات سرمایه گذاری استفاده نمایند. ( کلاس آموزش بورس در شیراز)

سرمایه گذاری یعنی؟

سرمایه گذاری یعنی  تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان اینده از ان  نگهداری می شود ؛ پس باید همراه با مدیریت ثروت سرمایه گذاران باشد . این ثروت شامل مجموع درآمد فعلی و ارزش فعلی درآمدهای آتی می باشد ؛ فلذا  ارزش فعلی و مفهوم بهره مرکب می‌تواند نقش مهمی را در این فرایند ایفا کند.( کلاس آموزش بورس در شیراز)

هدف سرمایه گذاران

هدف سرمایه گذاران به طور معمول ، رشد و توسعه سرمایه خود و بهره مندی از منافع آن در آینده، می باشد . آن ها شاید سرمایه خود را به مدت طولانی و طی سال‌ها و دهه‌ها نگه داشته باشند  و از سود دهی آن بهره برداری کنتد. البته سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف دارای تعابیر مختلفی می باشد .( کلاس آموزش بورس در شیراز) مثلا ، در اقتصاد شرکت ها، شامل ایجاد و تامین سرمایه اولیه و یا افزایش سرمایه در شرکت‌ها می باشد  که در انتظار پیشرفت کسب و کار و سود بیشتر  هستند . هر چقدر سرمایه یک شرکت بیشتر باشد، بهتر می‌توان فعالیت‌ها را توسعه داده و در نتیجه به سود و درآمد بیشتری دست پیدا می کنند .( کلاس آموزش بورس در شیراز)

 

سرمایه گذاری به چه معناست ؟( کلاس آموزش بورس در شیراز)

تمام منابع مالی و پولی و منابع قابل تبدیل به پول، سرمایه خوانده می گردد . جوامع و شرکت‌هایی که به طور معمول دارای سرمایه بیشتری می باشند ، نسبت به رقبای خود که سرمایه کمتری دارند، عملکرد و فعالیت بهتری دارند. در عصر حاضر، نیروهای انسانی نیز قسمتی از سرمایه محسوب می گردد . سرمایه می‌تواند  نقدی و  غیر نقدی باشد . سرمایه نقدی همان پول نقد می باشد .و سرمایه غیر نقدی شامل انواع دارایی­‌ها می‌شود که افراد در اختیار دارند. البته سرمایه با پول بسیار متفاوت است . پول فقط نقدینگی می باشد . که همیشه در دسترسخواهد بود و قابل تبادل سریع می باشد ؛ ولی سرمایه دارای مدت زمان و طول عمر زیادتری می باشد و به  جهت ایجاد ثروت در سرمایه­ گذاری، خواهد بود .( کلاس آموزش بورس در شیراز)

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

پرسش هایی که سعی شده در این قسمت در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده. به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

تریدر یا معامله گر ؟( کلاس آموزش بورس در شیراز)

ترید یا معامله، یکی از مفاهیم اصلی اقتصادی می باشد . یعنی  خرید و فروش کالا و خدمات با پرداخت هزینه آن از خریدار به فروشنده یا مبادله‌ کالا یا خدمات بین طرفین معامله می باشد . ترید یا به انگلیسی «Trade» می‌تواند در یک اقتصاد بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نیز اتفاق بیوفتد .

معامله

شبکه‌ای که ترید را تسهیل می‌کند.بازار نامیده می‌شود. در بازارهای مالی، ترید یا معامله به خرید و فروش اوراق بهادار، مانند خرید سهام از بورس اوراق بهادار اشاره دارد . ( کلاس آموزش بورس در شیراز)می‌تواند به‌ صورت مستقیم یا از طریق یک کارگزار انجام شود. این کار نیز به شکل حضوری، تلفنی یا از طریق یک پلتفرم معامله‌ آنلاین قابل انجام است . در معامله، هدف کلی این است که با خرید در قیمتی پایین‌تر و فروش با قیمتی بالاتر، معمولا در یک بازه زمانی کوتاه، سود حاصل شود.( کلاس آموزش بورس در شیراز)

روش بلند مدت:( کلاس آموزش بورس در شیراز)

تریدرهای بلند مدت در معاملات صبر بیشتری نسبت به تریدرهای کوتاه‌ مدت دارند. موقعیت‌های معاملاتی این نوع استراتژی، اغلب ماه‌ها و سال‌ها باز می‌ماند. این نوع از تریدرها برای مدت‌ زمان طولانی وارد یک موقعیت معاملاتی می‌شوند. و خود را گرفتار نوسانات کوتاه‌ مدت بازار نمی‌کنند. از طرف دیگر به خاطر باز ماندن موقعیت معاملاتی‌شان هزینه‌های معاملاتی کمتری را متحمل می‌شوند. تریدرهای بلند مدت باید به دنبال شرکت‌هایی باشند که سابقه‌ ثبات و رشد قابل قبولی دارند.( کلاس آموزش بورس در شیراز)

اهداف کوتاه مدت

با اینکه شرکت‌های جدید نیز می‌توانند گزینه‌ خوبی برای کسب سود در بلند مدت باشند، اما وقتی شرکتی سابقه‌ اثبات‌ شده‌ای دارد، ممکن است .سرمایه‌گذاری در آن ریسک کمتری به همراه داشته باشد. گزینه مناسب دیگر، سهام شرکتی است که سابقه پرداخت سود سهام دارد؛ به‌ ویژه شرکتی که به‌ طور منظم میزان سود سهامش را افزایش می‌دهد. یک ترید موفق، نیاز به یک برنامه‌ استراتژیک دارد که شامل مشخص کردن اهداف کوتاه‌ مدت، بلند مدت و میزان سرمایه در دسترس برای انجام معاملات است. به‌ عنوان یک تریدر، یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش شانس موفقیت خود در این بازارها انجام دهید این است که به معامله کردن به‌ عنوان یک کسب و کار نگاه کنید.( کلاس آموزش بورس در شیراز)

 

روش کوتاه‌ مدت:( کلاس آموزش بورس در شیراز)

در ترید کوتاه‌ مدت که همان خرید و فروش روزانه به شمار می‌رود در کسری از ثانیه یا دقیقه معاملات انجام می گردد. در این روش از نوسانات کوتاه‌ مدت در قیمت دارایی برای کسب سود استفاده می گردد . در استراتژی ترید .روزانه، لحظه دقیق ورود یا بسته شدن یک موقعیت معاملاتی بسیار مهم می باشد . به همین دلیل گاهی تریدرها موقعیت خود را تنها برای یک یا چند روز باز نگه‌ می‌دارند. این نوع از معاملات می‌توانند بسیار پرسود باشند، اما به طور طبیعی دارای ریسک زیادی نیز هستند. معامله گران با تجربه، شاخص‌های فنی .سهام را ارزیابی کرده و پیش‌بینی می‌کنند که آیا سهام مورد نظر، سود یا ضرر فوری خواهد داشت یا خیر.( کلاس آموزش بورس در شیراز)