درخواست مشاوره تماس

جشنواره

نیکلاس دارواس کیست؟

نیکلاس دارواس کیست؟ دلیل شهرت نیکلاس دارواس چیست؟ چطور نیکلاس دارواس به یک معامله گر معروف بازار سهام تبدیل شد؟ موسسه آوای مشاهیر در این مقاله به یک منتور بزرگ بورس خواهد پرداخت .پس در ادامه با ما همراه باشید،کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین.

عوامل موفقیت او در بازار بورس

امروز می‌خواهم. در مورد نیکلاس دارواس و عوامل موفقیت او در بورس صحبت کنم. مستقیم به سراغ معرفی و نحوه آشنایی او با بازار می‌رویم، نیکلاس دارواس در واقع یک رقاص بوده که اصالتا مجارستانی بوده .و در کلاب‌های شبانه نیویورک به عنوان رقاص فعالیت می‌کرد.

نحوه فعالیت نیکلاس دارواس

در یکی از مقالاتی که در کتابش نوشته است .گفته که من در یکی از کارهام قرار بود به عنوان دستمزد به من ۶ هزار سهم شرکتی را بدهند که هر سهمش ۵۰ سنت ارزش داشت. و به دلایل عدم توانایی در درک ارزشمندی این کالا من آن را نپذیرفتم .ولی برای این که حسن نیتم را به آن‌ها ثابت کنم به آن‌ها ۳ هزار دلار چک معادل دستمزدم به آن ها دادم و آن ۶ هزار سهمی را که می‌خواستند به من بدهند .را از آن‌ها بدون هیچ اطلاعات و یا علمی که در قبال بورس داشته باشم گرفتم، دارواس طبق عادت آمریکایی ۲ ماه بعد در حین مطالعه روزنامه، متوجه می‌شود. سهامی را که خریداری کرده از ۵۰ سنت به ۱٫۹۰ دلار رسیده است .

تصمیم گیری درست یا غلط؟

و تصمیم می گیرد .که آن سهام را بفروشد و حدود ۸۰۰ دلار سود می‌کند و این سود برایش بسیار شیرین بود. و به علت این که سود کرده بود، فکر می‌کرد که فرصت بسیار عالی و بزرگی به دست آورده اما با این بازار بسیار نا آشنا بوده. و راهی که به ذهنش برای این که در این بازار موفق شود مثل خیلی از افرادی که در بورس کشورمان فعالیت می‌کنند، .مشورت با افراد زیاد می‌باشد. در واقع دارواس گفته که فکر می‌کردم راه درست مشورت با افراد مختلف است .

توصیه

تا به توصیه‌هایشان و با پرس و جو به یک سهام خوب برسم که در بازار بورس خیلی از افراد این کار را می‌کنند .که آن زمان نیکلاس دارواس در سال ۱۹۵۲ این کار را با مشورت بهترین روش می‌دانسته که آن زمان هیچ شبکه اجتماعی نبوده .که با پرس و جو این کار را می‌کردند که الان تنها با دراز کشیدن و باز کردن وبسایت و برنامه‌های اجتماعی اطلاعات به دست می‌آورید. به هر حال آقای دارواس تصمیم به شیوه سرمایه گذاری با استفاده از مشورت گرفت( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد )

عملکرد هوشمندانه دارواس

دارواس می‌گوید. که من توصیه و حرف‌های دیگران را می‌شنیدم و سهام شرکت‌هایی که حتی اسمشان را نمی‌دانستم .و هیچ اطلاعاتی در قبالشان نداشتم و سهامشان را می‌خریدم و بعد از مدتی متوجه شدم. که در هر بار خرید ۲۰ الی ۳۰ درصد ضرر می‌کردم و فقط با بعضی از سهم‌هایی که رشدهای کوچکی با آن‌ها داشتم امیدوار می‌شدم .که سهم خوبی را بخرم و موفق بشوم. دارواس به این دوران، دوران قمار بازی می‌گوید دورانی که هیچ اطلاعاتی در قبال بورس نداشت و سهام خریداری کرده بود.

بورس ایران

در بازار بورس خودمان در این چندین سال که بنده حضور مستمر داشتم و با افراد بزرگ بورس سر و کار داشتم شاید ۸۰ درصد افرادی که در این بازار فعالیت می‌کنند در این دسته قرار دارند و مادام با پرس و جو و یا مطالب دیگران در حال خرید و فروش سهام هستن و عملا هیچ اطلاعاتی در قبال بورس ندارند. بعد از این مرحله دارواس تصمیم به آشنایی بیشتر با شرکت‌ها می‌گیرد و شروع به روش کار کردن با روش فاندامنتال یا تحلیل بنیادی می‌کند.

نحوه آشنایی نیکلاس دارواس با روش تحلیل بنیادی سهام در بورس

نیکلاس دارواس با تحلیل بنیادی آشنا می‌شود .سپس با بررسی کردن صورت‌های مالی، فروش، سود و زیان شرکت‌ها هم آشنا می‌شود .و با روش فاندامنتال چندین سهم را خریداری می‌کند .و سود خوبی را هم به دست می‌آورد. و به قول خودش روش فاندامنتال خیلی بهتر است. از روش قمار بازی است و سپس با مجله‌ای آشنا می‌شود .که بر اساس فاکتورهای فاندامنتالی سهام را دسته بندی و رتبه بندی می‌کند .و سعی می‌کند .از سهام‌هایی که رتبه بندی و دسته بندی بهتری دارند استفاده کند .و از نسبت تقسیم سود DPS به EPS و P بر E شرکت‌ها و صنعت خوب شرکت‌ها استفاده می‌کند.

فاندامنتال

و تا مدتی روش فاندامنتال در چند خرید برایش جذاب بود .اما در یکی از خریدهایش که تمام بررسی‌ها را انجام داده بود و یکی از شرکت‌هایی که رتبه فاندامنتالی خوبی را خریداری می‌کند و پس از خرید متوجه می‌شود که شرکت در حال افت کردن است و ضرر نسبتا سنگینی را می‌کند، دارواس در آن زمان می‌گوید که اعتماد به نفسم را از دست دادم .و فکر می‌کردم .که با این روشی که پیدا کردم. می‌توانم شرکت‌ها با سهم‌های سود آور خوبی را به دست بیاورم اما متوجه شدم که در حال ضرر هستم و این روش هم دیگر جواب نخواهد داد.

روش فاندامنتالی صحیح

در همین حوالی سهمی که با روش فاندامنتالی خریداری کرده و ضرر بوده و زمانی که در حال رصد بازار بوده و متوجه سهمی می‌شود .که مادام حال رشد کردن می‌باشد و تصمیم بر خریداری این سهم می‌نماید که سود بسیاری خوبی را با خرید این سهم به دست می‌آورد با این که این سهم را هم با روش فاندامنتالی خریداری کرده بود و هیچ نکته خاصی در این سهم وجود نداشته و اگرم وجود داشته نیکلاس دارواس متوجه آن نشده بود. که بعد با خودش می‌گوید .که برای من خیلی بود که من با دنبال کردن رفتار قیمت توانستم سود کنم ولی با تحلیل فاندامنتال در معامله ضرر کردم که در این جا جرقه استفاده از تحلیل تکنیکال، تحلیل نمودار، بررسی رفتار قیمت سهم به ذهن دارواس می‌آید و دارواس وارد مرحله جدیدی می‌شود. ( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد .)

Box Theory

خب گفتیم که دارواس با روش فاندامنتال خرید و فروش کرد .با یک سهم ضرر کرد .و با نگاه به نمودار و رفتار قیمت سهم در یک سهم هم سود کرد .سپس شروع به آشنایی با تحلیل تکنیکال می‌کند و به روشی در تحلیل تکنیکال می‌رسد که سود خوبی به او می‌دهد و این روش با نام Box Theory شناخته می‌شود. که تقریبا در آن زمان تحلیل تکنیکال به بلوغ الان نرسیده بوده که این روش ترکیبی از Price Action ،Supporter resistance، حمایت و مقاومت خودمان است که همان Box theory به حساب می‌آمده.

که به صورت ساده قیمت سهام‌هایی را در جعبه‌هایی در نظر می‌گرفتند. که در آن نوسان می‌کنند. و زمانی که از جعبه خارج می‌شوند،. آن مستطیل قیمتی از آن جعبه یا چارچوب قیمتی خارج می‌شود، ..شروع به خریدن سهم می‌کند که مفاهیم پایه و بنیادی تحلیل تکنیکال این بحث‌ها به حساب می‌آیند که با استفاده از همین مفاهیم سود خوبی را در بازار می‌کند.

تکنو فاندامنتال

بازار به دورانی می‌رسد که نزولی است .و می‌بیند یک سری از سهم‌ها در دوران نزولی بازار افت زیادی و یک سری از سهم‌ها افت کمی دارند .و یا یک سری از سهم‌ها افت نمی‌کنند که در نتیجه روشی می‌سازد .که سهام را با دید تکنیکالی انتخاب می‌کند و سپس فادامنتال سهم را بررسی می‌کند که آیا سهم روند رو به رشد درآمد دارد .که نظریه تکنو فاندامنتال را مطرح می‌کند که در واقع بار اول دارواس تکنو فاندامنتال مطرح کرده است. خب این خلاصه‌ای از زندگی نیکلاس دارواس بوده که در کتاب چگونه دو میلیون دلار به دست آوردم، .

اسکلت بازار

دارواس نکات بسیار خوب و ریزی را از بازار می‌گوید ولی این اسکلت کلیت اتاقی بود که برای دارواس افتاده بود یعنی اول با شایعه و پرس و جو ضرر کرد و گاهی هم سود سپس با روش فاندامنتال سود کرد و باز هم به ضرر رسید که بعد با روش تکنیکال آشنا شد و سود کرد اما به نتیجه رسید که خیلی از سهام‌ها برای رشدشان باید اقبال بازار داشته باشند، بازار بهشان توجه کرده باشد و شروع به رشد کردن کنند تا من آن‌ها را خرید کنم. تئوری معامله در سطوح بالا را مطرح می‌کند و جمله قشنگی می‌گوید که باید گران خرید و گران فروخت. ( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد )

تکنیکالیست

خب افرادی که تکنیکال کار می‌کنند .و نمودار بررسی می‌کنند عرضه و تقاضا را خیلی قوی‌تر نسبت به افراد عادی متوجه می‌شوند و ترکیب تحلیل فاندامنتال و تکنیکال این است که من عرضه و تقاضا و جریان پول را متوجه بشوم که بر روی چه سهمی است و مطمئن بشوم که از نظر شرایط فاندامنتالی رتبه خوبی را هم دارد،. ترکیب این دو یک استراتژی قدرتمند در بازار بورس است، به طوری که در موسسه آوای مشاهیر دوره نوابغ بورس را به این شکل طراحی کرده‌ایم که یک بخش تکنیکال و یک بخش فاندامنتال داشته باشیم و هدف فاندامنتال پیدا کردن سر نخ‌هایی برای بخش تکنیکال است و چک کردن سهامی که تو تکنیکال پیدا می‌شوند، تکنیکال هم که شرایط و استراتژی متفاوت خرید و فروش خودش را دارد.

نکته جالب

ولی خیلی جالب است .که در مورد روش معاملاتی دارواس تحقیق می‌کردم .روش بسیار است .و بعد از آن روش‌های بسیار زیاد و استراتژی‌های کامل‌تری آمده که اگر دارواس در زمان فعلی بود و علم تکنیکال امروزی چون امواج الیوت، اندیکاتور، الگوی هارمونیک می‌دانست قطعا می‌توانست معاملات خیلی موفق‌تری نسبت به زمان خودش داشته باشد در واقع با مفاهیم پایه تکنیکال اما با درک مفاهیم عمیق تکنیکال استفاده درست می‌توانسته موفقیت بیشتری به دست بیاورد .

و یک سری نکات روانشناسی معاملات که بخش بسیار مهمی به حساب می‌آید که من همیشه سر کلاس نوابغ بورس می‌گویم که ۸۰ درصد بازار نکات روانشناسی مباحثی جز تحلیل تکنیکال و تحلیل فادامنتال، مدیریت معاملات و مدیریت ریسک و این‌ها است و ۲۰ درصد آن تحلیل‌ها هستند حالا شاید تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ۸۰ درصد زمان یک شخص را بگیرد،. اما لازم است .که در واقع ما در کلاس بورس موسسه آوای مشاهیر و دوره معامله گر منضبط بخشی را به فراتر از تحلیل اختصاص داده‌ایم. ( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد )( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد )

در کتاب چگونگی کسب درآمد 2 میلیون دلار من در بورس به چه مفاهیمی بر خواهید خورد ؟

۱- یک سوال همیشه ورد زبانم بود. «آیا سهم خوبی را می‌شناسید؟» و آن را دائما از افراد می‌پرسیدم.

۲- در آن زمان من الگوی کامل یک فرد خوشبین بودم. بدون کم‌ترین اطلاعات و اطمینان کافی دائما به داخل بازار شیرجه می‌زدم و از آن خارج می‌شدم. سهام شرکت‌هایی را خریدم که حتی نمی‌توانستم اسمشان را درست تلفظ کنم.

چگونگی معاملات

۳- این معاملات، کاملا تصادفی و یک شانس کورکورانه بود. البته این شانس کورکورانه فقط به‌خاطر این نبود .که با وجود نداشتن دلیل محکمی برای خرید سهم، از معامله آن سود کسب کرده بودم. بلکه بیشتر به این خاطر بود که اگر به مادرید سفر نکرده بودم حتما آن سهم را وقتی به حدود ۲۲ سنت رسیده بود می‌فروختم.

۴- مدتی را با مطالعه و بررسی سپری کردم. ولی به زودی تسلیم وسوسه معامله شدم و به کارگزارم تلفن زدم و با ژست بی تفاوت یک معامله گر قدیمی پرسیدم .که به نظرش چه سهمی برای خرید مناسب است. امروز می‌فهمم که چنین سوالی فقط مناسب این است که از یک قصاب بی‌رحم پرسیده شود.

معامله گر فوق العاده

۵- به یک معامله گر تمام عیار و تمام وقت مبدل شده بودم. گاهی تا بیست بار در روز به کارگزارم تلفن می‌زدم. حتی اگر هیچ توصیه‌ای دریافت نمی‌کردم. حداقل یک معامله‌ در روز انجام می‌دادم .زیرا در غیر این صورت احساس می‌کردم که کارم ناتمام باقی مانده است. اگر چشمم به یک سهم جدید می‌افتاد دلم می‌خواست آن را داشته باشم. سهم‌های جدید را همانند بچه‌ای که با یک اسباب بازی نو برخورد کرده باشم، تصاحب می‌کردم.

۶- همزمان باآشنایی با اصطلاحات بورس، سعی می‌کردم آن‌ها را به کار ببرم. مجذوب کلماتی نظیر انواع درآمدها، سود سهام، سرمایه شرکت و … می‌شدم. به تدریج با تعاریف درست این کلمات آشنا می‌شدم. ولی حقیقت این بود که من حتی برای درک معانی و توضیحات درست کلمات بسیار عادی مثل سهام، اوراق مشارکت، دارایی و سود با مشکل مواجه بودم. چیزهای زیادی برای مطالعه وجود داشت. صدها کتاب درباره بورس منتشر شده بود. تعداد کتاب‌هایی که در این باره منتشر شده بود حتی از کتاب‌های منتشر شده درباره بعضی از موضوعات فرهنگی بیشتر بود.

قوانین موثر

۷- آن‌ها شکوهمند و تاثیرگذار بودند. درباره همه چیز به من می‌گفتند و حرف‌های جذابی می‌زدند.

۸- من نیز به آرامی شروع به یادگیری کردم و همزمان با تجربه معامله، چند قانون که باید به کار می‌بردم را تشخیص دادم.

• نباید از شرکت‌های مشاوره‌ای پیروی کنم. آن‌ها نه در کانادا و نه در آمریکا مصون از اشتباه نیستند.
• باید در مورد پیشنهادات کارگزاران محتاط باشم. آن‌ها هم می‌توانند اشتباه کنند.
• باید از نصیحت‌ها و جملات حکیمانه وال استریت چشم پوشی کنم. هر چقدر هم تاریخی و معروف باشند.
• در بازارهای غیررسمی معامله نکنم. زیرا اغلب خریداری برای سهمی که می‌خواهم بفروشم پیدا می‌شود.• نباید به شایعات توجه کنم. مهم نیست که چقدر منبع معتبری داشته باشند. هیچ‌وقت اوضاع آن‌طور که آن‌ها توصیف می‌کنند پیش نمی‌رود.

۹- هرگاه سهمی، رفتاری بهتر از سایر سهام عموم بازار نشان می‌داد فورا به رفتار هم گروهانش چشم می‌دوختم. اگر می‌دیدم که آن‌ها نیز در حال رشد هستند .به دنبال سرگروه‌شان یعنی سهمی که بیشتر از سایرین رشد می‌کرد. می‌گشتم. تعبیر من اغلب این بود که احتمالا برای کسب سود از خرید سرگروه‌شان، فرصت کافی ندارم و بنابراین می‌بایست.. به سراغ سایرین بروم. اینکه تا چه اندازه از این حرکت خود احساس شادی و غرور می‌کردم قابل وصف نیست.

10- می‌دانستم که باید در قبال سهام و بازار، .رفتاری سرد، خشک، منظم و خالی از احساس را در پیش بگیرم. نباید وقتی سهمی رشد می‌کند عاشقش شوم و وقتی افت می‌کند از دستش عصبانی شوم . باید بدانم هیچ حیوان دست‌آموزی بهتر و در عین حال بدتر از سهم وجود ندارد. وقتی که بالا می‌رود خوبست و باید از آن نگهداری کرد و وقتی پایین می‌آید بد می‌شود و باید زودتر از شرش خلاص شد.

پیشنهاد موسسه آوای مشاهیری به شما دیدن دوره آموزش رایگان معامله گر منضبط است، تا بدانید در بازار چطور باید رفتار کرد

در بورس آنچه انجام میدهید .مهم تر از آنچه می دانید است
( کلاس آموزش بورس حضوری و آنلاین، کلاس آموزش بورس در شیراز، آموزش بورس صفر تا صد )

هوش مالی یعنی چه؟

برای همین دو کلمه تعاریف متعددی ذکر شده است. برخی معتقدند هوش مالی یعنی آن که افراد بتوانند در کمترین زمان به پول برسند یا اینکه بتوانند مشکلات و بحران‌های به وجود آمده بر سر کسب و کارشان مانند قرض، وام و بدهی و اتفاقات از پیش تعیین نشده. را به خوبی مدیریت کرده .و این مشکلات را رفع نمایند. (کلاس آموزش بورس در شیراز ، آموزش بورس صفر تا صد )
گروه دیگری معتقدند .هوش مالی یعنی آن که بتوانید “شم اقتصادی” داشته باشید، .یعنی بدانید امروز با وجود اوضاع اقتصادی حاکم بر جامعه و نیاز مردم و… انجام کدام روش‌ها و یا راه‌اندازی کدام نوع از کسب و کار می‌تواند .به شما کمک نماید تا درآمد بیشتری کسب نمایید و به گونه‌ای بر کسب پول تمرکز کنید که سهل و ساده به سمت شما سرازیر گردد. البته این اتفاق .مهم تنها با تغییر دیدگاه و افکار شما پیش می‌آید.

پس با توجه به تعاریف بالا برداشت افراد مختلف از موضوع هوش مالی می تواند در موارد زیر خلاصه گردد:

(کلاس آموزش بورس در شیراز ، آموزش بورس صفر تا صد )
در واقع اگر بخواهیم به صورت ساده در مورد هوش مالی صحبت کنیم ،. هوش مالی به سه بخش تقسیم می شود ( (کلاس آموزش بورس در شیراز ، آموزش بورس صفر تا صد )
۱-ایجاد درآمد و ایجاد پول
۲- حفظ پول.
۳- رشد پول.

همه ی ما در مرحله ی اول باید ایجاد پول رو داشته باشیم. در واقع با استفاده از کسب و کار و راه اندازی کسب و کار خانگی و یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، .کارمندی و … ایجاد پول می کنیم. و بعد از اون .با مهارت های مدیریت مالی ، حفظ پول رو انجام میدیم. و در مرحله ی بعد که مرحله ی بسیار مهمی است، با استفاده از سرمایه گذاری های درست و آموزش سرمایه گذاری صحیح می توانیم پول خودمون رو رشد بدیم. (کلاس آموزش بورس در شیراز ، آموزش بورس صفر تا صد )

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

پرسش هایی که سعی شده در این قسمت در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده. به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

از کجا شروع کنم؟        دوره جامع نوابغ بورس          دوره جامع اسطوره طلا          دوره نوابغ توربو              دوره رایگان معرفی اسطوره طلا       دوره معامله گر منضبط

دوره رایگان معرفی معامله گر منضبط

ما در موسسه آوای مشاهیر مسیر موفقیت صحیح در بورس را به یک دانش تبدیل کرده و نام آن را “دوره جامع نوابغ” نامیده‌ایم برای دیدن آموزشی رایگان در بورس  از طریق وب سایت، اینستاگرام و آپارات همراه ما باشید.

موسسه آوای مشاهیر پرچمدار ترید در ایران

اساس ثروتمند شدن استوار بر سه اصل مهم است.

. ذهنیت
. شخصیت
. مهارت

ما در موسسه آوای مشاهیر مسیر موفقیت صحیح در بورس را به یک دانش تبدیل کرده و نام آن را “دوره جامع نوابغ” نامیده‌ایم برای دیدن آموزشی رایگان در بورس از طریق وب سایت، اینستاگرام و آپارات همراه ما باشید

موسسه کارآفرین آوای مشاهیر

دوره های آموزش بورس آنلاین | دوره جامع معامله گری در بازار مالی

دوره جامع نوابغ بورس

این دوره شامل 21 جلسه، از آموزش جامع صفر تا صد بورس می باشد که پس از دوره مدرک معتبر از آموزش عالی اعطا می گردد

پشتیبان مادام العمر ITT

لازمه کنترل هیجانات، داشتن علم و تخصص است، تکنیک‌های معامله‌گری صحیح،در زمان مناسب سرمایه‌گذاری کنید

شاخص مهارت معامله گر

این دوره ها نیاز مند اطلاعات کامل و کافی از آموزش جامع بورس، تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و مدیریت سرمایه میباشد

دوره های پرطرفدار آموزش بورس

دوره گواهی سپرده سکه و صندوق طلا

استفاده از این ابزار امکان بهره‌ مندی از نوسانات قیمت سکه در یک فضای امن و آنلاین را برای سرمایه‌ گذاران ایجاد کرده

دوره معاملات قرارداد آتی کالایی

به‌عنوان نوسان گیر، به دنبال فرصت‌های سودآوری از نوسانات قیمت هستیم، نه کالایی تحویل می‌گیریم، نه تحویل می‌دهیم

دوره جامع معامله گر منضبط

عکس‌العمل مناسب معامله گر در شرایط خاص، توسعه مهارتهای معاملاتی، توصیه ما تماشای آموزش رایگان  است