درخواست مشاوره تماس

جشنواره

اصول روند شناسی در بازار بورس و سرمایه

account_circle مدیریت سایتaccess_time 5 دسامبر 2020

اصول روند شناسی در بازار بورس و سرمایه

سال های متمادی در تلاش بودم. که موسسه تحت مدیریت ام پرچمدار معاملات در بازارهای سرمایه و بورس باشد .با محوریت انتقال تجربه از نحوه تحلیل بازار به سبک های کلاسیک، الیوت و پرایس اکشن .در بخش تحلیلگری علوم تکنیکال.

آموزش در بازار

. در بازارهای سرمایه و بورس و در کنار آن آموزش. دقیق در بخش بنیاد بازار تا افراد جوان ( معامله گران تازه کار) هزینه هایی فرصتی. و مالی را در این بازار مثل من تجربه نکنند .الان که به همت هیئت مدیره موسسه آوای مشاهیر این امر میسر شده است. بر خود ( موسسه آوای مشاهیر ) می بالیم که در بازارهای مالی پرچمدار آموزش تخصصی و کاربردی دز بازارهای مالی هستیم، .

صبر در بازار

در بازار سهام که مجبورید. برای رسیدن زمان مناسب صبور باشید. در نهایت زمان مناسب فرارسید،. پس از بعد قیمت گذاری سهم رو مورد بررسی قرار خواهیم داد. و در قیمت های مناسب با توجه به اینکه ما محدوده حرکت را کامل می دانیم.

معاملات خودمان را انجام خواهیم داد،. زمانی که به عنوان یک تحلیلگر تکنیکال به سمت تدریس این علم گرویدم،. بیش از پیش مجذوب الیوت شدم. فکر می کردم این نظریه به نوعی تئوری توطئه است. که توسط بازیگردانان بازار اجرا می شود،.

رفتارشناسی بازار

اما در واقع همه اتفاقات در حالات امواج ریشه در روانشناسی توده های مردم دارد. که در مقالات قبل با اسم خرد جمعی در بازارهای سرمایه و بورس از آن نام بردیم .این مسئله را در چهار سقوط بزرگ شاخص کل بورس مشاهده کردم. در خلال یکی از دوره های آموزشی ام در سال 91 متوجه یک مبحث. در بازارهای مالی شدم .

تجربه در بازار

تا آن زمان یک تحلیل گر کلاسیک در حوضه شناخت. رفتار قیمت در امواج الیوت بودم .تا آن زمان تنها در مقالات و کتب خوانده بودم. که رابرت پرچر تواسته دوشنبه سیاه 1987 و سقوط بازاره در سال 2008 و … را به درستی پیش بینی کند.

الگو

در سال 91 در بورس اوراق بهادار یک الگوی گرایشی در روند شاخص کل و نزدیک شدن به سقوف 28 هزار واحد، .به شرکت کنندگان در آن دوره آموزشی توصیه به خروج و فروش. کل سهام نمودم،.

مثال بازار

 • مذاکرات اتمی و ترس معامله گران از تبعات آن باعث شروع سقوط بازازار از انتهای موج 5 در 27300 تا کف 23700 واحد شد. و سال ها است. که از این تحلیل در حال استفاده هستم .و حتی در سقوط بازار در سال 99 هم اخطارهای لازم به بازار را دادیم.
 • اما توسط بازار و طمع معامله گرها این سقوط پذیرفته نشد.
 • و جالب این بود در آن زمان به صورت قرارداد. همکاری بین موسسات در حال آموزش در دو موسسه تراز اول در جنوب کشور عزیزمان ایران بودم.
 • .و این امر که حتی افراد حرفه ای نیز مانند خوک ها در بازار عمل می کنند .
 • برای من جالب بود به هرحال ما در سال های گذشته عملکرد خود را در بازارها بارها و بارها نشان دادیم .و در تلویزون بورس نیز این مجموعه از فیلم ها برای اثبات کلام من هست.

قواعد امواج الیوت

قواعد موجی الیوت. چیزی فراتر از شمارش موج ها هاست. موج ها توسط توده ها و بازیگران بازار خلق می شود. و هر موجی دارای شخصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد است.

. رابرت پریچر بنیان گذار قواعد موجی الیوت به دلیل آنکه فارغ التحصیل رشته روانشناسی است. بیش از همه درک شخصیت های فعال بازار را تحت نظر قرار داده است .و ذات و ساختار امواج با علوم الیوت را به تکامل رسانده است.

موج 5 الیوت

به طور مثال موج 5، موجی است .که توسط معامله گران ضعیف و معمولی ایجاد می شود،. در واقع مردمی که سیل افسارگسیخته قیمت ها در موج 3 را از دست داده اند .به طمع گرفتن سود منتظر اصلاح قیمت ها در موج 4 مانده اند .و سپس وارد روند موج 5 اخباری می شوند. و اخباری نامید کننده .

سوداوری

از وضعیت سودآوری شرکت ها .باعث آغاز چرخش بازار یا سیکل سقوط بازار می شود. ( البته این موضوع خیلی در بورس ایران صدق نمی کند. چون افراد همیشه خود را زرنگ بازار می بینند .و در همه جای بازار دست به خریدهای هیجانی می زنند. و امثال من نظاره گر این افراد خواهیم بود. چون به فرمایش استاد بزرگ وارن بافت پول سهم افراد صبور در بازار است .کاملاٌ اعتقاد دارم .پس جایی که بیشترین ورود پول و تاثیر در شاخص ها اتفاق می افتد. ما با افتخار پایان سرمایه گذاری را علام میکنیم.

موج رفتارشناسی

و به سمت بازار خالی از افراد تیز هوش می رویم. که به ادامه کار خودمان برسیم و اون افراد هم به ما ملحق می شوند. اما باز هم زمانی که دیگر قیمت ها تمایل زیادی به افزایش ندارد. و همیشه به خود می گویند. که این بازارها دروغ است،. در حقیت این افراد درست می گویند .تا زمانی که پول آنها تمام شود .و دیگر نتوانند سرمایه گذاری کنند. من جواب این سوال را به مخاطب خودم .می سپارم. تا در بخش دیدگاه نظرات این افراد را ببینم،. یکبار دیگر سوالم را به وضوح مطرح می کنم.

آیا بازارهای بورس دروغ است؟

اگر به حرف ایمان قلبی ندارید. اخبار سال 92 را بررسی کنید. رشد چشمگیر شاخص کل هر روز در اخبار و رسانه ها منعکس می شد. مردم عادی با این امید که از طریق سرمایه گذاری در بورس به ثروت بزرگی خواهند رسید. وارد بازار شدند. و اتفاق سال 99 در بازار افتاد. پس تا اینجا به راحتی با چند مثالی که زدم .فکر می کنم. حق مطلب رو به جا آورده باشم .

واقعیت بازار مالی

ببینیم سیکل بعدی چه زمانی خواهد بود .تا دوباره از مردمی که هیچ وقت تجربه رو به آموزش تبدیل نم یکنند. سود بسازیم. و تا این گونه رفتار در بازارهای مالی دیده شود .بازارهای مالی دلچسب ترین بازار برای من خواهد بود .و این دلچسبی چیزی نیست .به جر انتقال پول از مردم کم صبر به افراد صبور در بازارهای مالی .

هدف موسسه کارآفرین آوای مشاهیر:

پرسش هایی که سعی شده در این قسمت در موسسه کار آفرین آوای مشاهیر در راستای آموزش بورس در شیراز منتشر شده. به طور مختصر پاسخ داده شوند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

موسسه آوای مشاهیر پرچمدار آموزش کاربردی در بورس شما را به دیدن مجموعه آموزشی رایگن خود دعوت می نمایید، پس به سایت موسسه آوای مشاهیر بخش تلویزیون بورس بروید و از انبوهی از مطالب ارزشمند که به صورت بصری تکنیک و عمل را با هم در هم آمیخته استفاده کنید باشد که افراد حرفه ای در بازارهای سرمایه و بورس سود کتری ببرند وشما متحمل ضرر نشوید.

32 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

You made a number of good points there. I did a search on the issue and found mainly folks will consent with your blog. Daloris Timoteo Garett

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  از اینکه مطالب سایت را با افراد صاحب سبک مقایسه می کنید و نتیجه را با دوستانتون به اشتراک می گذارید از شما ممنون هستیم و هدف اولیه ما در موسسه آوای مشاهیر انتقال درست اطلاعات در بازار است و ما خود را پرچمدار ترید در ایران می دانیم

  پاسخ

Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this weblog, this weblog is in fact awesome. Modesty Cob Guinn

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  ما هم از پدر بزرگوار شما سپاسگزاریم که جهت پیشرفت شما در زمینه های مالی موسسه آوای مشاهیر را برای فرزند خود شایسته دانسته است با امید به خدا و لطف شما همراهان گرامی پرچمدار ترید در ایران خواهیم بود

  پاسخ

Helpful info. Lucky me I discovered your website by accident, and I am stunned why this coincidence did not came about in advance! I bookmarked it. Mirella Teodorico Nolita

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  شانس یا تقدیر بخشی از سرنوشت انسان است و ما زمانی به این امر دست پیدا خواهیم کرد که برای آرزوهایمان تلاش کنیم و شانس هم همیشه با ما خواهد بود چون تلاش ما ما را به سمت موفقیت خواهد برد. موسسه آوای مشاهیر به خود می بالد که دوستان همراه خود را به درجات بالایی از دانش در بازار سرمایه برساند

  پاسخ

There is definately a great deal to learn about this issue. I like all of the points you have made. Flossy Kylie Gene

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  حرف شما کاملا درست است و دنیایی از مطالب وجود داد که می توانید از آن ها استفاده نمایید

  پاسخ

That could be the finish of this write-up. Right here you will obtain some web sites that we feel youll appreciate, just click the hyperlinks. Naomi Hollis Willmert

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  ما هم از شما ممنون هستیم بابت لطف شما به موسسه آوای مشاهیر، آوای مشاهیر پرچمدار ترید در ایران

  پاسخ

Thanks a lot for the blog. Really thank you! Fantastic. Lelia Mario Fitton

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  موسسه آوای مشاهیر هم از شما به خاطر ارسال دیدگاه بسیار لذت بخش شما سپاسگزار است

  پاسخ

Utterly written subject material , appreciate it for selective information . Raychel Sammie Vasos

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  تیم انتشار محتوا بابت این قدر دانی از شما سپاسگزار است، اطلاعات بسیار عالی به همراه آموزش های رایگان را در وبسایت موسسه آوای مشاهیر با ما همراه باشید.

  پاسخ

I think this is a real great post. Really thank you! Awesome. Brandie Urson Richma

پاسخ

  همراه مشاهیری سلام
  از دیدگاه شما نسبت به مطالب ارائه شده سپاسگزاریم جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

  پاسخ

Ut nec tempor lectus. Phasellus vestibulum dui non turpis consequat efficitur. Janene Sander Judd

پاسخ

You made some good points there. I did a search on the topic and found most folks will agree with your blog. Gladys Tann Allianora

پاسخ

There is certainly a great deal to learn about this issue. I like all of the points you have made. Mae Barney Dagall

پاسخ

You made a number of fine points there. I did a search on the subject matter and found nearly all persons will consent with your blog. Coletta Sayre Harvison

پاسخ

I like it whenever people come together and share thoughts. Great site, stick with it! Merlina Benoit Brandes

پاسخ

WOW just what I was searching for. Came here by searching for Bitcoin Evolution Review Florencia Byrann Binni

پاسخ

[…] آوای مشاهیر روش های تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، روانشناسی بازار و مدیریت سرمایه و ریسک را در دوره آموزش بورس با نام […]

پاسخ

How fun! Thank you so much, Evelin! Congrats to Meghan also! Alys Clement Teeter

پاسخ

These themes almost look identical. Clean but super boring and uninspiring. Almeda Hort Takeshi

پاسخ

You have made some decent points there. I checked on the web for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site. Wenona Dino Ricca

پاسخ

visit always a major fan of linking to bloggers that I enjoy but really don at get a great deal of link really like from Verna Chane Blondelle

پاسخ

Absolutely composed subject matter, appreciate it for information . Ninnetta Goddard Adelind

پاسخ

I am so grateful for your post. Really looking forward to read more. Fantastic. Noemi Isaac Lupe

پاسخ

A fascinating conversation deserves comment. I assume that you need to write much more on this subject, it could not be a taboo subject but normally individuals are not nearly enough to talk on such topics. To the following. Thanks Elbertine Saunderson Clemen

پاسخ

Some really nice stuff on this website, I love it. Ardisj Bond Susette

پاسخ

Joan, thank you for such a great way to keep students engaged with reading. This is a really great and user-friendly feature of Destiny. Gloriane Raynard Beatrice

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.